Szkolenie: Nowe regulacje dotyczące wprowadzania do obrotu urządzeń spalających paliwa gazowe - 22 listopada

Ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu pt. Nowe regulacje dotyczące wprowadzania do obrotu urządzeń spalających paliwa gazowe od 21.04.2018 r. w świetle Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/426 z dnia 9 marca 2016 r. (GAR), które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3 w dniu 22 listopada 2017 r. o godz. 9.30.

Szkolenie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, w szczególności do producentów, autoryzowanych przedstawicieli, importerów oraz dystrybutorów urządzeń spalających paliwa gazowe wprowadzanych do obrotu na rynek UE, w tym na rynek Polski. Do udziału zapraszamy również podmioty dokonujące modernizacji urządzeń spalających paliwa gazowe oraz wszystkie osoby odpowiedzialne za spełnianie wymagań GAR.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymaganiami Rozporządzenia Gas Appliances Regulation (zastępującego Dyrektywę GAD 2009/142/WE), które będzie stosowane od 21.04.2018 r.  i innymi stosownymi przepisami. Omawiane zagadnienia pomogą w przystosowaniu przedsiębiorstw do zmienionych wymagań i zadań m.in. w zakresie prowadzenia oceny zgodności, ale także wprowadzania do obrotu i udostępniania na rynku unijnym urządzeń gazowych i osprzętu.

Szkolenie poprowadzi Pani mgr inż. Magdalena Swat - od ponad 5 lat jest Kierownikiem Biura Certyfikacji Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego w Krakowie. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Grupy Jednostek Notyfikowanych do GAD/GAR, działającej przy Komisji Europejskiej; doskonale zna zagadnienia dotyczące wdrażania oraz interpretacji przepisów nowego Rozporządzenia.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Pierwszeństwo udziału mają firmy z woj. małopolskiego.
Termin przyjmowania zgłoszeń
do wyczerpania miejsc!


Zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu prosimy o przesłanie skanu wypełnionych i podpisanych formularzy na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12/ 428 92 63                         
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy

Patron Medialny:
swiat kominkow logo z napisem