Szkolenie: Wprowadzanie kosmetyków do obrotu na rynku polskim i unijnym – nadchodzące zmiany i dotychczasowa praktyka - 6 grudnia


Ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu pt. „Wprowadzanie kosmetyków do obrotu na rynku polskim i unijnym – nadchodzące zmiany i dotychczasowa praktyka”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3 w dniu 6 grudnia 2018 r. o godz. 9.30.

Szkolenie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, w szczególności do producentów, dystrybutorów i importerów kosmetyków. Do udziału zapraszamy osoby zatrudnione w sektorze kosmetycznym: właścicieli, dyrektorów/kierowników, pracowników, w tym technologów działów jakości, produkcji, badań i rozwoju oraz działu marketingu firm produkujących i sprzedających produkty kosmetyczne, działów compliance, osoby odpowiedzialne za ocenę bezpieczeństwa produktów kosmetycznych, pracowników agencji reklamowych, prawników wewnętrznych, adwokatów i radców prawnych, aplikantów adwokackich i radcowskich, a także sprzedawców, lekarzy, aptekarzy, dietetytyków, kosmetologów.

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu zasad wprowadzania kosmetyków do obrotu na terenie UE. Omówione zostaną aspekty prawne związane z produkcją, oznakowaniem, importem, dystrybucją oraz reklamą produktów kosmetycznych, z uwzględnieniem zmian w przepisach, które wejdą w życie 1 stycznia 2019 r. Nowa ustawa o produktach kosmetycznych nakłada na producentów i dystrybutorów nowe obowiązki oraz kary finansowe, w świetle już obowiązujących przepisów Rozporządzenia 1223/2009.

Szkolenie poprowadzi Pani r. pr. dr Joanna Uchańska z Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp. j.

Posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie prawnym dotyczącym własności intelektualnej dla różnych branż, biotechnologicznej, farmaceutycznej, medycznej, beauty, spożywczej, ochrony środowiska. Podczas swojej praktyki prowadzi także biznesowe doradztwo prawne dla dużych klientów polskich i zagranicznych, zajmując się prawem autorskim, prawem konkurencji, prawem reklamy, nowych technologii i IT. Wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego (w ramach Zakładu Bioetyki i Prawa Medycznego), prelegent na konferencjach. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i branżowych w tematyce prawa własności intelektualnej (prawa patentowego), prawa cywilnego oraz prawa medycznego, farmaceutycznego, spożywczego, czy kosmetycznego.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Pierwszeństwo udziału mają firmy z woj. małopolskiego.
Termin przyjmowania zgłoszeń
do wyczerpania miejsc!
UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12/ 428 92 63                         
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy