• 	IPH na V Europejskim Kongresie Samorządów
  IPH na V Europejskim Kongresie Samorządów
  więcej
 • Badanie ankietowe SME PANEL – ocena przepisów UE dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością
  Badanie ankietowe SME PANEL – ocena przepisów UE dotyczących materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością
  więcej
 • Szkolenie: Obowiązki przedsiębiorców w zakresie opakowań wprowadzanych do obrotu w Niemczech - niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG) - 16 kwietnia
  Szkolenie: Obowiązki przedsiębiorców w zakresie opakowań wprowadzanych do obrotu w Niemczech - niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG) - 16 kwietnia
  więcej

Witamy na stronie IPH Kraków!

Izba Przemysłowo- Handlowa w Krakowie od kilkudziesięciu lat realizuje strategie, które służą budowie silnego samorządu gospodarczego oraz udzielaniu wszechstronnej pomocy firmom członkowskim w rozwoju ich działalności gospodarczej. Jako organizacja non-profit realizujemy też liczne projekty których celem jest rozwój małopolskiej przedsiębiorczości.

Kalendarz wydarzeń

Szkolenie: Nowe regulacje antykorupcyjne – wymogi i ryzyka dla firm

Kategoria
Szkolenia
Termin
2018-03-07 10:00 - 13:00

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza średnie i duże firmy do udziału w spotkaniu informacyjnym pt. „Nowe regulacje antykorupcyjne – wymogi i ryzyka dla firm”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3 w dniu 7 marca 2018 r. o godz. 10.00.

W październiku 2017 roku został opublikowany projekt ustawy o jawności życia publicznego.  Według założeń nowej ustawy wszystkie średnie i duże przedsiębiorstwa będą miały obowiązek wprowadzenia wewnętrznych procedur antykorupcyjnych, w tym: wdrożenie kodeksu antykorupcyjnego, zawarcie w umowach klauzul antykorupcyjnych, przygotowanie regulacji w zakresie otrzymywania przez pracowników prezentów i pozostałych korzyści, uruchomienie narzędzi informowania o propozycjach korupcyjnych oraz przeprowadzenie szkoleń dla pracowników i współpracowników w zakresie regulacji antykorupcyjnych wdrożonych przez firmę.

W odpowiedzi na wymogi ustawy o jawności życia publicznego każda firma średnia i duża będzie zobligowana do wdrożenia tzw. pakietu antykorupcyjnego. Celem jego wprowadzenia będzie wypełnienie luk wynikających z rozbieżności pomiędzy obecnie funkcjonującymi narzędziami antykorupcyjnymi w Państwa firmie a wymogami ustawy lub przygotowanie od podstaw kompleksowego pakietu antykorupcyjnego dla organizacji, które w tym zakresie nie posiadają żadnych regulacji wewnętrznych. Wdrożenie pakietu zapobiegania korupcji będzie podstawą do ochrony przedsiębiorstwa przed zaplanowanymi w ustawie sankcjami (kara finansowa do 10 mln. złotych oraz wykluczenie z zamówień publicznych na okres 5 lat) za niestosowanie procedur antykorupcyjnych, pozorowanie tych działań lub ich nieskuteczność.

Planowany termin wejścia ustawy w życie to 1 marca 2018 roku. Czas na dostosowanie do nowej regulacji wyniesie prawdopodobnie tylko 6 miesięcy. Będzie to z pewnością duże wyzwanie organizacyjne, techniczne i kadrowe dla przedsiębiorstw.

Biorąc pod uwagę, że nasza Izba zrzesza grono przedsiębiorstw podlegających planowanej ustawie, organizujemy bezpłatne spotkanie dla FIRM CZŁONKOWSKICH.

Firmy niezrzeszone w IPH mogą wziąć udział za odpłatnością, tj. 120 zł. + 23% VAT (147,60 zł.).

Będzie to 2 godzinny warsztat, podczas którego zostanie przybliżona tematyka planowanej ustawy o jawności życia publicznego w kontekście wyzwań i obowiązków, jakie stawia ona przed firmami sektora prywatnego. Zostaną wskazane rekomendacje, jak skutecznie przygotować odpowiednie procedury antykorupcyjne oraz pozostałe działania zdefiniowane w ustawie o jawności życia publicznego.
Spotkanie poprowadzi firma Secution, która specjalizuje się w bezpieczeństwie biznesu, w tym tematyce walki z korupcją. Secution pomaga firmom podnieść poziom bezpieczeństwa ich procesu biznesowego, realizując audyty, projekty szkoleniowe oraz doradcze.  

Zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu prosimy o przesłanie skanu wypełnionych i podpisanych formularzy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., oraz w przypadku firm nieczłonkowskich o dokonanie opłaty za udział w spotkaniu na nr konta podanego w formularzu zgłoszeniowym. Nieobecność na spotkaniu nie uprawnia do zwrotu wcześniej wniesionej opłaty.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12/ 428 92 63                         
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy

 
 

Wspierane przez iCagenda

China_IPR.pngEEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png