• Design Thinking Fest w Krakowie
  Design Thinking Fest w Krakowie
  więcej
 • Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw już w październiku. Ruszyła rejestracja!
  Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw już w październiku. Ruszyła rejestracja!
  więcej
 • 	Młodzi i ambitni kandydaci czekają na Twoją ofertę – zgłoś swoją Firmę na Targi Pracy UEK
  Młodzi i ambitni kandydaci czekają na Twoją ofertę – zgłoś swoją Firmę na Targi Pracy UEK
  więcej
 • Jakie tematy szkoleń w przyszłości?
  Jakie tematy szkoleń w przyszłości?
  więcej
 • Dofinansowana misja handlowa firm sektora górniczego do Sewilli
  Dofinansowana misja handlowa firm sektora górniczego do Sewilli
  więcej
 • CERIecon – Podsumowanie zrealizowanego przez nas projektu wspierającego startupy
  CERIecon – Podsumowanie zrealizowanego przez nas projektu wspierającego startupy
  więcej

Witamy na stronie IPH Kraków!

Izba Przemysłowo- Handlowa w Krakowie od kilkudziesięciu lat realizuje strategie, które służą budowie silnego samorządu gospodarczego oraz udzielaniu wszechstronnej pomocy firmom członkowskim w rozwoju ich działalności gospodarczej. Jako organizacja non-profit realizujemy też liczne projekty których celem jest rozwój małopolskiej przedsiębiorczości.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Szkolenie: Nowe regulacje antykorupcyjne – wymogi i ryzyka dla firm

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Szkolenia
Termin
2018-03-07 10:00 - 13:00

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie zaprasza średnie i duże firmy do udziału w spotkaniu informacyjnym pt. „Nowe regulacje antykorupcyjne – wymogi i ryzyka dla firm”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3 w dniu 7 marca 2018 r. o godz. 10.00.

W październiku 2017 roku został opublikowany projekt ustawy o jawności życia publicznego.  Według założeń nowej ustawy wszystkie średnie i duże przedsiębiorstwa będą miały obowiązek wprowadzenia wewnętrznych procedur antykorupcyjnych, w tym: wdrożenie kodeksu antykorupcyjnego, zawarcie w umowach klauzul antykorupcyjnych, przygotowanie regulacji w zakresie otrzymywania przez pracowników prezentów i pozostałych korzyści, uruchomienie narzędzi informowania o propozycjach korupcyjnych oraz przeprowadzenie szkoleń dla pracowników i współpracowników w zakresie regulacji antykorupcyjnych wdrożonych przez firmę.

W odpowiedzi na wymogi ustawy o jawności życia publicznego każda firma średnia i duża będzie zobligowana do wdrożenia tzw. pakietu antykorupcyjnego. Celem jego wprowadzenia będzie wypełnienie luk wynikających z rozbieżności pomiędzy obecnie funkcjonującymi narzędziami antykorupcyjnymi w Państwa firmie a wymogami ustawy lub przygotowanie od podstaw kompleksowego pakietu antykorupcyjnego dla organizacji, które w tym zakresie nie posiadają żadnych regulacji wewnętrznych. Wdrożenie pakietu zapobiegania korupcji będzie podstawą do ochrony przedsiębiorstwa przed zaplanowanymi w ustawie sankcjami (kara finansowa do 10 mln. złotych oraz wykluczenie z zamówień publicznych na okres 5 lat) za niestosowanie procedur antykorupcyjnych, pozorowanie tych działań lub ich nieskuteczność.

Planowany termin wejścia ustawy w życie to 1 marca 2018 roku. Czas na dostosowanie do nowej regulacji wyniesie prawdopodobnie tylko 6 miesięcy. Będzie to z pewnością duże wyzwanie organizacyjne, techniczne i kadrowe dla przedsiębiorstw.

Biorąc pod uwagę, że nasza Izba zrzesza grono przedsiębiorstw podlegających planowanej ustawie, organizujemy bezpłatne spotkanie dla FIRM CZŁONKOWSKICH.

Firmy niezrzeszone w IPH mogą wziąć udział za odpłatnością, tj. 120 zł. + 23% VAT (147,60 zł.).

Będzie to 2 godzinny warsztat, podczas którego zostanie przybliżona tematyka planowanej ustawy o jawności życia publicznego w kontekście wyzwań i obowiązków, jakie stawia ona przed firmami sektora prywatnego. Zostaną wskazane rekomendacje, jak skutecznie przygotować odpowiednie procedury antykorupcyjne oraz pozostałe działania zdefiniowane w ustawie o jawności życia publicznego.
Spotkanie poprowadzi firma Secution, która specjalizuje się w bezpieczeństwie biznesu, w tym tematyce walki z korupcją. Secution pomaga firmom podnieść poziom bezpieczeństwa ich procesu biznesowego, realizując audyty, projekty szkoleniowe oraz doradcze.  

Zainteresowanych uczestnictwem w spotkaniu prosimy o przesłanie skanu wypełnionych i podpisanych formularzy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., oraz w przypadku firm nieczłonkowskich o dokonanie opłaty za udział w spotkaniu na nr konta podanego w formularzu zgłoszeniowym. Nieobecność na spotkaniu nie uprawnia do zwrotu wcześniej wniesionej opłaty.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12/ 428 92 63                         
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy

 
 

Wspierane przez iCagenda

EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pngkongres_msp_logo.pnglogo_cam.jpgparp.png