• 	Dealer BMW Dobrzański zaprasza na drugą edycję MINI PET SHOW
  Dealer BMW Dobrzański zaprasza na drugą edycję MINI PET SHOW
  więcej
 • CERIecon – Podsumowanie zrealizowanego przez nas projektu wspierającego startupy
  CERIecon – Podsumowanie zrealizowanego przez nas projektu wspierającego startupy
  więcej
 • Spotkanie z przedstawicielami organizacji skupiającej chińskich przedsiębiorców z Hanghzou
  Spotkanie z przedstawicielami organizacji skupiającej chińskich przedsiębiorców z Hanghzou
  więcej
 • Szkolenie: Znakowanie produktów żywnościowych na Jednolitym Rynku UE - 27 czerwca
  Szkolenie: Znakowanie produktów żywnościowych na Jednolitym Rynku UE - 27 czerwca
  więcej
 • Wprowadzanie wyrobów medycznych do obrotu w UE według nowych przepisów od 26 maja 2020 r. - 13 czerwca
  Wprowadzanie wyrobów medycznych do obrotu w UE według nowych przepisów od 26 maja 2020 r. - 13 czerwca
  więcej
 • Małopolski Festiwal Innowacji
  Małopolski Festiwal Innowacji
  więcej

Witamy na stronie IPH Kraków!

Izba Przemysłowo- Handlowa w Krakowie od kilkudziesięciu lat realizuje strategie, które służą budowie silnego samorządu gospodarczego oraz udzielaniu wszechstronnej pomocy firmom członkowskim w rozwoju ich działalności gospodarczej. Jako organizacja non-profit realizujemy też liczne projekty których celem jest rozwój małopolskiej przedsiębiorczości.

Kalendarz wydarzeń

Szkolenie: Europejskie oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel – wprowadzenie do certyfikacji

Kategoria
Szkolenia
Termin
2018-05-16 10:00 - 15:00

Ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu pt. „Europejskie oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel – wprowadzenie do certyfikacji”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3 w dniu 16 maja 2018 r. o godz. 10.00.

Szkolenie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, w szczególności do kadry kierowniczej, pełnomocników, auditorów, technologów, pracowników odpowiedzialnych w organizacji za zgodność z przepisami środowiskowymi, a także do importerów, detalistów, dystrybutorów jak również do dostawców usług (np. obiekty zakwaterowania turystycznego).

Celem szkolenia jest zapoznanie przedsiębiorców z wymaganiami oznakowania ekologicznego EU Ecolabel oraz zasadami procesu certyfikacji wyrobów, zakresem certyfikacji i ogólnie z wymaganymi dokumentami w procesie dotyczącym przyznania oznakowania EU Ecolabel. Uczestnicy poznają też zalety stosowania tego standardu ekologicznego w budowaniu przewagi konkurencyjnej na międzynarodowych rynkach.

Czterech z pięciu europejskich konsumentów chciałoby kupować więcej produktów ekologicznych pod warunkiem, że produkty te zostały poddane weryfikacji przez niezależne jednostki właściwe (w Polsce, jednostką taką jest Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.). Takim potwierdzeniem jest uzyskanie unijnego oznakowania ekologicznego UE – Ecolabel. Jest to dobrowolne unijne oznakowanie ekologiczne ustanowione przez Komisję Europejską na mocy Rozporządzenia 66/2010. Ecolabel ma najszerszy zasięg geograficzny ze wszystkich ekoznaków. Można go uzyskać w każdym z krajów członkowskich UE a kryteria ekologiczne Ecolabel - tym samym produkty z logo Ecolabel -  są uznawane we wszystkich państwach członkowskich, a produkty z tym logo są także akceptowane przez kraje skandynawskie. Ponadto kryteria ekologiczne są opracowywane we współpracy wszystkich zainteresowanych stron, tj. państw członkowskich, organizacji ekologicznych i przedstawicieli  stowarzyszeń. Ecolabel promuje wyroby charakteryzujące się minimalnym wpływem na środowisko w całym cyklu życia. Stanowi on narzędzie realizacji polityki unijnej w zakresie strategii zrównoważonego rozwoju na rzecz efektywniejszego wykorzystania zasobów naturalnych oraz podniesienia poziomu ochrony środowiska i efektywności ekologicznej, a także gospodarki o obiegu zamkniętym (tzw. circular economy).

Oznakowanie Ecolabel obejmuje ponad 30 grup wyrobów, w tym m.in.: spłukiwane produkty kosmetyczne; środki czystości; farby i lakiery; smary; podłoża uprawowe, polepszacze gleby; papier i produkty z papieru; urządzenia gospodarstwa domowego; sprzęt elektroniczny; produkty stanowiące wyposażenie lokalu (np. materace), armaturę sanitarną, obuwie, wyroby włókiennicze, pokrycia podłogowe; meble, czy usługi hotelarskie i kempingowe.

Obecnie w Polsce certyfikacją Ecolabel objęto 37 podmiotów, co daje ponad 2600 wyrobów opatrzonych logiem EU Ecolabel dostępnych na rynku.

ecolabel1

ecolabel2

Szkolenie poprowadzi Pani mgr Magdalena Monika Jabłońska - Specjalista ds. Certyfikacji w Zespole ds. Certyfikacji Wyrobów Chemicznych, Spożywczych i Ecolabel w Polskim Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Pierwszeństwo udziału mają firmy z woj. małopolskiego.
Termin przyjmowania zgłoszeń
do wyczerpania miejsc!

Zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu prosimy o przesłanie skanu wypełnionych i podpisanych formularzy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12/ 428 92 63                         
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy

 
 

Wspierane przez iCagenda

EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png