• Szkolenie: Lider i przywództwo w czasach digitalizacji - 3 czerwca
  Szkolenie: Lider i przywództwo w czasach digitalizacji - 3 czerwca
  więcej
 • Targi kooperacji przemysłowej SUBCONTRACTING 2019 - 4-7 czerwca
  Targi kooperacji przemysłowej SUBCONTRACTING 2019 - 4-7 czerwca
  więcej
 • Szkolenie: Negocjacje międzynarodowe – jak obronić cenę oraz podpisać zyskowny kontrakt eksportowy - 4 czerwca
  Szkolenie: Negocjacje międzynarodowe – jak obronić cenę oraz podpisać zyskowny kontrakt eksportowy - 4 czerwca
  więcej
 • 	Innovat&Match 2019 - dofinansowana giełda kooperacyjna - 5-7 czerwca w Bolonii
  Innovat&Match 2019 - dofinansowana giełda kooperacyjna - 5-7 czerwca w Bolonii
  więcej
 • Konferencja Rzeczpospolitej „Pracownicze Plany Kapitałowe” - 16 maja w Krakowie
  Konferencja Rzeczpospolitej „Pracownicze Plany Kapitałowe” - 16 maja w Krakowie
  więcej
 • 	IPH na V Europejskim Kongresie Samorządów
  IPH na V Europejskim Kongresie Samorządów
  więcej

Witamy na stronie IPH Kraków!

Izba Przemysłowo- Handlowa w Krakowie od kilkudziesięciu lat realizuje strategie, które służą budowie silnego samorządu gospodarczego oraz udzielaniu wszechstronnej pomocy firmom członkowskim w rozwoju ich działalności gospodarczej. Jako organizacja non-profit realizujemy też liczne projekty których celem jest rozwój małopolskiej przedsiębiorczości.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Szkolenie: Rozliczenia VAT w transakcjach transgranicznych 2019

Kategoria
Szkolenia
Termin
2019-03-14 09:30 - 14:15

Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie serdecznie zaprasza na szkolenie pt.Rozliczenia VAT w transakcjach transgranicznych 2019, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3 w dniu 14 marca 2019 r., o godz. 9.30.

Coraz większa liczba firm ma do czynienia z nabywaniem usług i towarów od podmiotów z innych krajów UE oraz państw trzecich, co podlega rozliczeniu podatkowemu.

Rozliczenie transakcji międzynarodowych budzi jednak wiele wątpliwości, w szczególności jeżeli chodzi o transakcje łańcuchowe oraz świadczenie i nabywanie usług w obrocie zagranicznym.

Dodatkowo transakcje eksportu towarów i wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT) wykorzystywane są przez nierzetelnych podatników do wyłudzania podatku VAT i wkręcania najczęściej nieświadomych podatników w karuzele podatkowe czego konsekwencją jest brak prawa do zastosowania stawki 0% czy prawa do odliczenia podatku VAT przy nabyciu towarów następnie sprzedawanych poza granicę Polski.

Szkolenie skierowane jest do właścicieli firm, pracowników działów księgowych, podatkowych i finansowych oraz do pracowników biur rachunkowych, doradców podatkowych i innych osób zainteresowanych tematyką podatkową.

Celem szkolenia jest praktyczne omówienie wskazanych w programie istotnych zagadnień w zakresie transakcji transgranicznych dotyczących nabyć i dostaw wewnątrzwspólnotowych oraz eksportu i importu usług w świetle podatku VAT, w tym m.in.: warunków zaistnienia tych transakcji, ustalania podstawy opodatkowania, określania momentu powstania obowiązku podatkowego, zasad odliczeń podatku naliczonego, obowiązków dokumentacyjno-ewidencyjnych, a także istotnego zagadnienia jakim są kursy przeliczeniowe, czy transakcje łańcuchowe oraz trójstronne uproszczone w transakcjach transgranicznych. Uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie i prawidłowo dokumentować transakcje oraz na co zwracać uwagę aby nie dać się wkręcić w karuzelę podatkową.

Szkolenie poprowadzi Pani mec. Justyna Zając-Wysocka – radca prawny, doradca podatkowy, Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego i członek zarządu w Małopolskim Instytucie Studiów Podatkowych Sp. z o.o. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych                       w zakresie doradztwa prawno-podatkowego oraz obsługi sporów podatkowych. Interesuje się również opodatkowaniem spółek kapitałowych oraz procedurą sądowo-administracyjną. Jest autorką licznych publikacji eksperckich z zakresu prawa podatkowego oraz uznanym wykładowcą problematyki podatku od towarów i usług.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 300 zł + 23% VAT (369 zł.)
Firmy członkowskie IPH otrzymują 20% zniżki
– koszt udziału wynosi 240 zł + 23% VAT (295,20 zł.)

Cena szkolenia obejmuje:

 • udział w szkoleniu
 • materiały szkoleniowe
 • przerwy kawowe, poczęstunek (kawa, herbata, napoje, ciastka, kanapki)
 • zaświadczenie o uczestnictwie.

Ilość miejsc ograniczona!

O przyjęciu zgłoszenia decyduje otrzymanie formularza zgłoszeniowego i data wpływu opłaty!!!

Zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu prosimy o przesłanie skanu wypełnionego i podpisanego formularza na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  oraz dokonanie opłaty za udział w szkoleniu na nr konta podanego w formularzu zgłoszeniowym.

UWAGA!!!
Nieobecność na szkoleniu nie uprawnia do zwrotu wcześniej wniesionej opłaty.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12/ 428 92 63                         
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy

 
 

Wspierane przez iCagenda

China_IPR.pngEEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png