W imieniu Banku Żywności w Krakowie chcielibyśmy zachęcić Państwa do udziału w Światowym Dniu Żywności poprzez włączenie się w zbiórkę żywności dla osób najbardziej potrzebujących.

Święto to obchodzone jest corocznie na całym świecie w dniu 16 października. Jego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.

To właśnie w tym dniu Banki Żywności podejmują szereg zintensyfikowanych działań, mających na celu zwrócenie uwagi na paradoks związany z tym, że w naszym kraju problem niedożywienia ciągle dotyczy ponad kilku milionów ludzi żyjących w ubóstwie, podczas gdy jednocześnie jesteśmy w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o marnowanie żywności.

W związku z tym, że w tym roku nie odbędzie się przed świętami zbiórka w marketach i sklepach, Bank Żywności chciałby z Państwa pomocą pozyskać żywność bezpośrednio w siedzibach instytucji i firm z terenu Małopolski.

Pracownicy firm biorących udział w zbiórce będą przekazywać żywność długoterminową dla osób najbardziej potrzebujących, zapełniając nią kartony otrzymane od Banku Żywności w Krakowie. Wcześniej opakowania kartonowe zostaną dostarczone bezpośrednio do siedziby firm uczestniczących w projekcie, a następnie odebrane po zakończeniu akcji. Podstawowym celem zbiórki jest pozyskanie żywności dla osób najbardziej potrzebujących. Lista produktów, które będziemy zbierać to: konserwy mięsne, rybne, warzywne, dżem, mleko UHT, olej, czekolada i bakalie, soki oraz produkty dla dzieci.

Jak wziąć udział w projekcie?

Jeśli Państwa firma chce wziąć udział w zbiórce należy:

  • przesłać informacje o chęci udział w akcji bezpośrednio do przedstawiciela Banku Żywności w Krakowie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;
  • wyznaczyć osobę odpowiedzialną za zbiórkę w Państwa firmie, z którą BŻ ustali wszystkie szczegóły techniczne akcji,
  • przygotować miejsce zbiórki (BŻ dostarczy Państwu wszystkie potrzebne materiały promocyjne oraz kartony)
  • zapełnić kartony żywnością,
  • dać znać, że zapełniliście już kartony, zaś BŻ je od Państwa odbierze

Termin akcji: okolice Światowego Dnia Żywności tj. 16 października br.
Więcej informacji na stronie Banku Żywności w Krakowie
https://www.krakow.bankizywnosci.pl/
Zebrana żywność trafi do osób najbardziej potrzebujących!

EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png