Polska firma BHZ AGROMAT nominowana do nagrody Enterprise Europe Network Awards 2018


Serdecznie Państwa zachęcamy do oddania swojego głosu na firmę BHZ AGROMAT, która znalazła się w gronie nominowanych do nagrody Enterprise Europe Network Awards 2018.

Nagroda ma na celu wyróżnienie usług Sieci EEN, które w przeciągu ostatnich 10 lat przyczyniły się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz wzrostu gospodarczego. Jest to uhonorowanie dla tych przedsiębiorców, którzy dzięki wsparciu Sieci EEN wdrażają innowacyjne rozwiązania oraz rozwijają swoją działalność na rynkach zagranicznych.

Firma BHZ AGROMAT założona w 2008 r., rozpoczęła swoją działalność importując organiczne ziarna z Europy Wschodniej i sprzedając je na terenie UE. Firma miała od początku jasno sprecyzowany cel ekspansji międzynarodowej, lecz potrzebowała wsparcia, aby zacząć realizować wyznaczone cele. Kierując się wskazówkami ekspertów Enterprise Europe Network w Polsce, zaczęła brać udział w imprezach matchmakingowych i misjach gospodarczych, aby nawiązać współpracę z zagranicznymi partnerami.  Ta współpraca doprowadziła do międzynarodowego sukcesu firmy. Dzięki wsparciu Sieci w ciągu ostatnich dziewięciu lat, BHZ AGROMAT zwiększyła zyski o 575%, a nawet rozszerzyła swoją działalność o usługi turystyczne, otwierając w 2013 roku pensjonat i spa. Z czterema pełnoetatowymi pracownikami, firma pozyskała 50 klientów z 9 krajów i stała się trzecią co do wielkości firmą handlującą zbożem organicznym w Polsce. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na ziarno organiczne, firma rozpatruje możliwości ekspansji na kolejne rynki, w tym m.in. Słowacji, Czech i Ukrainy.

Lista firm nominowanych   https://een.ec.europa.eu/news/vote-now-2018-network-awards

Zagłosuj  https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Network_Awards_2018

Głosowanie kończy się już 17 czerwca br., zatem serdecznie zachęcamy Państwa do oddawania głosów na swojego faworyta już teraz!

China_IPR.pngEEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png