Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu pt. „Praktyczne aspekty zawierania umów/kontraktów w międzynarodowym obrocie gospodarczym”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie w dniu 20 listopada 2019 r. o godz. 10.00.

Szkolenie organizowane jest w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego koordynatorem w Małopolsce jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. 

Szkolenie skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, w szczególności do właścicieli, członków zarządów przedsiębiorstw, dyrektorów/menadżerów/kierowników działów handlowych i finansowych, sprzedaży i zakupów ze szczególnym uwzględnieniem działów eksportu i importu, a także do innych osób odpowiedzialnych za negocjowanie, zawieranie i  realizowanie umów.

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu zawierania umów/kontraktów z zagranicznymi partnerami. Omówione zostaną m. in. podstawowe regulacje prawne, narzędzia oceny wiarygodności zagranicznych kontrahentów, zasady właściwego stosowania reguł INCOTERMS, kluczowe elementy zawierania i zabezpieczania należytego wykonania umów, czy też sposoby egzekwowania swoich praw w przypadku niewywiązania się przez kontrahenta z zawartej umowy. Analizowane zagadnienia zobrazowane zostaną licznymi przykładami wynikającymi z doświadczeń we współpracy z przedsiębiorcami z innych krajów.

Stanowiące przedmiot szkolenia zagadnienia są niezwykle istotne z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy współpracującego z kontrahentami zagranicznymi.

Odpowiednie ukształtowanie takiej współpracy poprzez zawarcie korzystnej umowy, a przed jej zawarciem przeprowadzenie procesu weryfikacji kontrahenta, zabezpieczy majątkowe interesy przedsiębiorcy oraz pozwoli ograniczyć ryzyko niewykonania zobowiązań przez drugą stronę umowy (w szczególności nieotrzymania zapłaty). Dochowanie wszystkich wymaganych formalności w tym zakresie ma również znaczenie pod kątem bezpieczeństwa przedsiębiorcy w przypadku ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez organy podatkowe. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona.

UWAGA: BRAK WOLNYCH MIEJSC

Przyjęcie na szkolenie zostanie przez nas potwierdzone osobną wiadomością e-mail.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12 428 92 63                         
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgSponsor Konkursu „Mój Pierwszy Biznes 2020_2021” mini.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.png