Szkolenie: Obowiązki przedsiębiorców w zakresie opakowań wprowadzanych do obrotu w Niemczech - niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG)

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
Szkolenia
Termin
2019-04-16 11:00 - 14:15

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym nt. „Obowiązki przedsiębiorców w zakresie opakowań wprowadzanych do obrotu w Niemczech - niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG)”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie w dniu 16 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00.

Spotkanie skierowane jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy w prowadzonej działalności gospodarczej eksportują swoje towary do Niemiec – producenci, dystrybutorzy, w tym również firmy handlujące przez internet.

Niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG), która weszła w życie z dn. 1 stycznia 2019 r. nakłada na wszystkie podmioty wprowadzające produkty do obrotu na rynku niemieckim, obowiązek uiszczania opłat za opakowania. W przypadku opakowań trafiających do prywatnych odbiorców końcowych nakłada dodatkowo obowiązek rejestracji w Centralnym Rejestrze Opakowań (LUCID). Za nieprzestrzeganie tych regulacji przedsiębiorcy mogą otrzymać zakaz sprzedaży swoich towarów do Niemiec lub wysokie kary pieniężne.

Szkolenie poprowadzi:
Pani Anna Kowalczyk, pracownik Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Na co dzień doradza polskim firmom jakie obowiązki powinny spełnić w związku z przepisami wynikającymi z niemieckiej ustawy o opakowaniach (VerpackG).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo udziału mają firmy z Małopolski.
Termin przyjmowania zgłoszeń – do wyczerpania miejsc!
AKTUALIZACJA: UWAGA, BAK WOLNYCH MIEJSC!

Po spotkaniu istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z ekspertem – zainteresowane osoby prosimy o informację.

Dodatkowych informacji udziela:
Małgorzata Rak
tel.: 12/ 428 92 57
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy

 
 

Wspierane przez iCagenda

EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pngkongres_msp_logo.pnglogo_cam.jpgparp.png