Bank Żywności w Krakowie już od ponad 20 lat każdego dnia robi wszystko co w jego mocy, aby ratować żywność przed zmarnowaniem i wspierać nią osoby najbardziej potrzebujące.

W samym 2019 roku Bank uratował 1 822 970 kg jedzenia. Żywność ta i kolejne 1,5 tys. ton z unijnego programu pomocy żywnościowej dotarła do ponad 78 000 osób z terenu całej Małopolski.
W obecnej sytuacji epidemiologicznej osób potrzebujących wsparcia jest coraz więcej.

Dzisiaj to Bank Żywności potrzebuje Twojej pomocy, aby móc nadal realizować swoją misję niesienia pomocy innym.

Po 16 latach musiał opuścić swoją siedzibę i podjąć się ogromnego przedsięwzięcia jakim jest przeprowadzka. Udało się znaleźć nowe lokum, które jest w trakcie remontu i adaptacji.  W nowym magazynie brakuje jednakże komory chłodniczej – miejsca do przechowywania produktów świeżych zanim zostaną przekazane osobom potrzebującym.

Czego pilnie potrzeba?
Wsparcia finansowego dzięki któremu będzie można zbudować i zamontować komorę chłodniczą.
Środki finansowe można przekazywać w formie przelewu bankowego, wpłaty poprzez zrzutkę lub aplikacji do wpłat.

Szczegółowe informacje dostępne pod linkiem:
https://www.krakow.bankizywnosci.pl/?p=5262

Akcja trwać będzie do końca lipca 2020 r., jednak jeśli w tym czasie nie uda się uzbierać pełnej wymaganej kwoty, czas zbiórki zostanie przedłużony do września.

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pngbiznes i nauka w krakowie logo.jpglogo_cam.jpgorganizacje pozarzadowe logo krakow.jpgparp.pngsantander_mpb2021.png