Pierwsza odsłona projektu Hoover Table zorganizowanego przez Urząd Miasta Krakowa, Konsulat Generalny USA w Krakowie, American Chamber of Commerce i Polski Instytut Filantropii pozwoliła zebrać ponad 60 000 zł.

Dzięki hojności darczyńców trzydzieścioro wychowanków krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i podopiecznych Stowarzyszenia SIEMACHA, które wzięły udział w konkursie wiedzy o Herbercie Hooverze i Stanach Zjednoczonych pojedzie na wakacyjny obóz łączący naukę języka angielskiego z wypoczynkiem.

Sukces pierwszej edycji sprawił, że organizatorzy akcji podjęli decyzję o kontynuowaniu projektu. 13 maja w Operze Krakowskiej odbyła się konferencja Light (https://lightforleadership.com/en/) adresowana do środowiska biznesowego. Podczas  swoich wystąpień Konsul Amy Steinmann z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oraz Dyrektor American Chamber of Commerce Jacek Drabik przedstawili ideę projektu, zaprezentowali jego drugą edycję. Podobnie jak w pierwszej edycji w tym roku przedsiębiorcy uczestniczą w akcji na zasadzie „jeden biznesmen sponsorem wyjazdu jednego dziecka”, co oznacza wpłatę w wysokości 2000 zł.

W tegorocznej edycji wprowadzono jednak pewne zmiany. Tematem konkursu będzie „Mój Hoover”, prezentacja – w formie literackiej, plastycznej czy filmowej – sylwetki kogoś, kto dla uczestnika konkursu jest takim współczesnym bohaterem, czyli kto przypomina postać 31.Prezydenta Stanów Zjednoczonych Herberta Hoovera ze względu na współczucie, dobroczynność i hojność - cechy charakterystyczne wielkiego przyjaciela Polaków.

Beneficjentami akcji będą nie tylko dzieci z krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, ale także dzieci z rodzin o niższym statusie materialnym, które na wakacyjnym obozie będą mogły uczyć się języka angielskiego. Podobnie jak w zeszłym roku bezpośrednimi fundatorami nagród będą przedsiębiorcy i restauratorzy, ale także każdy z nas, kto odwiedzając w dniach 1-30 września specjalnie oznakowane restauracje, będzie mógł zasiąść przy Stoliku Hoovera i dorzucić swoją cegiełkę na ten szczytny cel.

Więcej informacji: Kinga.Stoszek@um.krakow.pl

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pngbiznes i nauka w krakowie logo.jpglogo_cam.jpgorganizacje pozarzadowe logo krakow.jpgparp.pngsantander_mpb2021.png