W dniu 19 listopada 2010 roku w salach Urzędu Miasta Krakowa uroczyście obchodziliśmy 160 rocznicę powstania Izby Przemysłowo – Handlowej w Krakowie. W trakcie uroczystości wręczono, Honorowe Dyplomy im. Teodora Baranowskiego i certyfikaty potwierdzające wpis do Honorowej Księgi Nagród i Wyróżnień.

 

Uroczystość została zorganizowana dzięki wsparciu firm:
ORLEN OIL SP. Z O.O., PHILIP MORRIS POLSKA, UZDROWISKO RABKA, EMALIA OLKUSZ S.A., CARLSBERG POLSKA S.A., PROINS, KBS, KREDYT BANK S.A., FIRMA JANEX Sp. z o.o., BIURO ROZWOJU KRAKOWA, Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodowe POLAN Sp. z o.o., Kopalnia Soli „ Wieliczka” S.A.

Zdjęcia z uroczystości dostępne są tutaj

HONOROWE DYPLOMY im. TEODORA BARANOWSKIEGO
Teodor Baranowski został wybrany trzecim prezesem Izby w 1874 roku. Był członkiem Bractwa Kurkowego, królem kurkowym w 1844 roku, członkiem Rady Miejskiej, wreszcie od 1849 roku – właścicielem fabryki oleju przy ul. Wolskiej (obecnie na rogu ul. Józefa Piłsudskiego i Retoryka), gdzie pracowała pierwsza w Krakowie maszyna parowa. Była to jedyna tego typu fabryka nie tylko w Krakowie, ale i w kraju. W nawiązaniu do proinnowacyjnej działalności Teodora Baranowskiego Rada IPH podjęła w 2006 r . uchwałę o przyznawaniu Honorowych Dyplomów im. Teodora Baranowskiego firmom, które w sposób szczególny wyróżniają się na polu wdrażania i stosowania najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, technologicznych czy innych uznawanych za innowacyjne.

W 2010 r. dyplomy zostały przyznane:
• MIEJSKIE Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie
Za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań komunikacyjnych. W szczególności dotyczących pojazdów uwzględniających potrzeby niepełnosprawnych (niska podłoga w pojazdach, system głosowej zapowiedzi pasażerskiej, elektroniczne wyświetlacze diodowe) oraz przyjaznych dla środowiska (silniki spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska), a także infrastruktury komunikacyjnej, zwłaszcza podczas noworealizowanych inwestycji.

• EMALIA OLKUSZ S.A.
ZA "Linię do emaliowania i nakładania powłoki TEFLON® - jedną z najnowocześniejszych linii w Europie; o wysokiej wydajności , zmniejszającą zużycie energii na poszczególnych stanowiskach i znacznie polepszającą jakość produkowanych wyrobów.

• Kopalnia Soli Wieliczka Sp. z o.o.
Za wdrożenie unikalnego dostosowanego do specyfiki kopalni soli rozwiązania powstałego dzięki i współpracy ze specjalistami z AGH w Krakowie specjalnego iniektu - substancji uszczelniającej górotwór.

• Zakłady Chemiczne ALWERNIA
Za granulowany siarczan magnezu nawóz, innowacyjny produkt nie wytwarzany dotychczas w krajach UE, otrzymywany w bezodpadowej, materiało- i energooszczędnej technologii, spełniający wymagania normy WE, o granulowanej, łatwej do wysiewu, postaci i wysokiej zawartości szybko rozpuszczalnych i łatwo przyswajalnych związków magnezu.

• Centrum WITEK
Za Innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem systemu GPS w ramach systemu zarządzania transportem; zastosowanie nowoczesnych baterii litowych używanych do przenośnego sprzętu stosowanego przy montażu mebli oraz wysokie standardy w dziedzinie oszczędności energii i recyclingu odpadów.


WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW IPH POTWIERDZAJACYCH WPIS DO HONOROWEJ KSIĘGI NARGÓD I WYRÓŻNIEŃ
Rada Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie na posiedzeniu w dniu 14 października 2009r. zatwierdziła tytuły wpisów do Honorowej Księgi Nagród i Wyróżnień i w związku z tym do księgi zostały wpisane następujące firmy:

395. ORLEN Oil Sp. z o.o.
Godło„Teraz Polska”. Tytuł „Solidny Pracodawca Roku 2009” ; tytuł Perły Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże; Złoty „Laur Klienta” w kategorii „Oleje silnikowe” za produkty marki Platinum. I „Medal Europejski” dla olejów silnikowych Platinum.

396.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie
Skrzydła Krajowego Rejestru Długów, Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play 2009 r.” oraz nagroda specjalna Złoty Laur „Przedsiębiorstwo Fair Play” ; tytuł Solidny Pracodawca 2009 r., oraz medal Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie dla Prezesa MPK SA Pana Juliana Pilszczka za wieloletnie starania o poprawę warunków bezpieczeństwa i higieny pracy w Spółce.

397.Kopalnia Soli „Wieliczka”
I miejsce w plebiscycie Gazety Krakowskiej „Wielkie Odkrywanie Małopolski”, kategoria „Atrakcja turystyczna” oraz w kategorii „Baza noclegowa”, I miejsce w konkursie na „Najlepszy produkt Europejskich Targów Regionalnych Zakopane 2010”, kategoria „Inne produkty”; Nagroda „Solidny Pracodawca Małopolski 2009”.
„Ambasador Polskiej Gospodarki” w kategorii „Marka Europejska”: „za działalność biznesową, Medal Europejski za unikatową podróż przez historię Polski i Europy

398.Kancelaria Chałas i Wspólnicy
Najlepsza polska Kancelaria Prawna 2010 wg rankingu Home&Market; Medal Europejski 2010 za usługę CH2E (Chałas to East), III miejsce w rankingu kancelarii Prawnych Book of Lists 2010, tytuł Lider Przedsiębiorczości 2010 oraz dyplom Ambasadora Ukrainy za wkład w rozwój ukraińsko-polskiej współpracy handlowo-ekonomicznej dla mecenasa Jarosława Chałasa.

399.EMALIA OLKUSZ S.A.
Tytuł Jakość Roku za linię nowoczesnych naczyń emaliowanych FLOX, Certyfikat Kupuj Nasze dla naczyń emaliowanych.

400. KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY
Tytuł Mecenasa Kultury Krakowa 2009 oraz Statuetka Brązowego Donatora - za stałe i znaczące współfinansowanie instytucji i wydarzeń kulturalnych związanych z Krakowem.
I miejsce w kategorii „Największe banki” w krajowym rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” edycja 2010 ; tytuł „Solidny Pracodawca 2009"
oraz honorowy tytuł „Menedżer – Spółdzielca 2010” dla Zbigniewa Bodziocha Prezesa Zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego

401.Firma Witek
Certyfikat „NAJLEPSZA MARKA EUROPEJSKA” oraz „CERTYFIKAT PERŁOWY POLISH PRODUCT” w kategorii „FIRMA ROKU”
Tytuł „SALON ROKU 2009 W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM”
Tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH 2009.
Tytuł „SREBRNY PARTNER 2010”Za wysoką jakość obsługi i wyniki sprzedaży
Tytuł „EFEKTYWNA FIRMA” i Laur „SCHOLA CORDIS” Za pomoc w leczeniu dzieci z wadami serca

402.Zakłady Chemiczne Alwernia S.A
„Perła Polskiej Gospodarki” w kategorii Perły Duże; „Wybitny Eksporter Roku 2009” za osiągnięcia w zakresie rozwoju eksportu.; „Perełka za nawóz ogrodniczy saletra wapniowa płatkowana w konkursie „Polskie Nawozy”. Nagroda Polski Produkt Przyszłości 2010 za projekt „Granulowany nawozowy siarczan magnezu MagPlon MgS”.
tytuł „Solidny Pracodawca Małopolski 2009”

403.Elektrociepłownia Kraków S.A.
Mecenas Kultury Krakowa 2009 w kategorii „Donator”, za stałe i znaczące finansowanie: instytucji i wydarzeń kulturalnych związanych z Krakowem; Medal „Pracodawca Godny Naśladowania" za zasługi w tworzeniu dobrego wizerunku pracodawcy, Tytuł „Perła Polskiej Gospodarki” w kategorii perły duże i 1 miejsce w kategorii infrastruktura.

404. Biuro Rozwoju Krakowa S.A.
Laureat konkursu organizowanego przez Gminę Miejską Kraków na:
„ Opracowanie koncepcji urbanistycznej obszaru Śródmieścia Krakowa zawartego w granicach ulicy Lubicz, al. Powstania Warszawskiego, ulic Grzegórzeckiej, Wielopole i Westerplatte.”

405. FIRMA JANEX SP. Z O.O.
Odznaka Honoris Gratia za realizacje projektów dla Miasta Krakowa; Godło Złoty Kask za najwyższą jakość robót budowlanych; Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Paltynowy Laur ; Nagroda Specjalna Złoty Dukat dla Pana Jerzego Wrzecionka Prezesa Zarządu.

406. PROINS S.A.
statuetka i dyplom w III edycji Konkursu Gepardy Biznesu za dynamiczny wzrost wartości rynkowej oraz statuetka i dyplom IV edycji Konkursu Instytutu Lokalnego Biznesu Gepardy Biznesu 2009 za dynamiczny rozwój firmy.

407. STACO POLSKA
tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki’2009” w kategorii Eksport przyznany przez BCC; Certyfikat „Diamenty miesięcznika Forbes” przyznany przez D&B; Wyróżnienie w rankingu Dziennika Gazeta Prawna „Lider Eksportu na Wschód” Nagroda i Medal „Lider Polskiego Eksportu’2010” przyznany przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich.

408. Kredyt Bank S.A.
Tytuł i statuetka Najlepszego Partnera w Biznesie 2010 r przyznane przez miesięcznik Home & Market

409. ALBERT POLSKA Sp. z o.o.
Diamenty Forbesa 2010 w kategorii firm o poziomie przychodów 5 -50 mln PLN, Gazela Biznesu 2010 dla najbardziej dynamicznych małych i średnich firm, Laur Konsumenta – Odkycie Roku 2010 dla BIOXET, Tytuł Kultowy Kosmetyk dla marki Sensilis

410. Wyższa Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie
Za najwyższe oceny parametryczne (kategoria oceny parametrycznej 1 i 2) wg oceny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uwzględniające dorobek naukowy Wydziałów Szkoły.

411. Molteni Farmaceutici Polska Sp. z o.o.
Wyróżnienie XVI Targów Stomatologicznych EXPODENT 2010 za strzykawkę do znieczuleń śródwięzadłowych, II miejsce X ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2010 w kategorii lek stosowany w opiece paliatywnej za Oramorph o.d.- długo działająca morfina stosowana raz na dobę.

412. BUDOSTAL-2
Tytuł Budowa Roku 2009 przyznany przez PZIiTB Generalnemu Realizatorowi i wykonawcy budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

413. PPU FARES SP.Z O.O.

Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play 2009 oraz nagrody GEPARD BIZNESU i GAZELA BIZNESU 2009

414. Forum Doradców Podatkowych
czołowe miejsca w rankingach firm doradczych organizowanych przez Rzeczpospolitą oraz Gazetę Prawną, pozycja lidera wśród kancelarii podatkowych w Małopolsce.

415. Greek Trade Sp. z o.o.

Perła Rynku FMCG 2010 przyznana dla brzoskwiń w lekkim syropie marki Helcom, Wyróżnienie w Konkursie Perły Rynku FMCG 2009 dla Jabłka prażonego marki Helcom w kategorii Owoce i Warzywa Przetworzone .

416. NORDEA Bank Polska

Pierwsze miejsce w rankingu „50 największych banków w Polsce”. w kategorii „kredytowanie nieruchomości”. drugie miejsce w kategorii „Banki Duże” osiemnastej edycji konkursu „Najlepsze Banki 2010. Nagroda Gryfa Gospodarczego 2010. III miejsce w rankingu Przyjazny Bank Newsweeka oraz II w rankingu najlepszy Bank dla Firm.

417. PRZESIĘBIORSTWO INWESTYCYJNE PROXIMA SERVICE SP. Z O.O.

III nagroda i Brązowa Statuetka w kategorii Budownictwo Mieszkaniowe w Ogólnopolskim Konkursie „ Orły Budownictwa 2010”.

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgSponsor_Konkursu_Mj_Pierwszy_Biznes_2022.pngb-in-malopolska.pngbusiness.krakow.pl.pnglogo_cam.jpgngo.krakow.pl.pngparp.pngpfp-baner-e-lerning.png