UROCZYSTOŚĆ ZORGANIZOWANA DZIĘKI WSPARCIU FIRM:

PHILIP MORRIS POLSKA

PROINS

KRAKÓW AIRPORT

Województwo Małopolskie

PATRONAT MEDIALNY

TVP KRAKÓW
DZIENNIK POLSKI
RADIO KRAKÓW

ORAZ:
KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY
CECHTAR SP. Z O.O.
BIURO PODRÓŻY MASTER TUR
BIURO ROZWOJU KRAKOWA
FIRMA JANEX SP. Z O.O.
STANPOL SP. Z O.O.
FTT WOLBROM

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI

Honorowa Statuetka IPH za zasługi dla kultury została przyznana Panu Maciejowi Stuhrowi za dwa ważne dokonania artystyczne – role w „Obławie” Marcina Krzyształowicza i „Pokłosiu” Władysława Pasikowskiego”.


LAUREACI NAGRODY „KRAKOWSKI DUKAT” 2013


KATEGORIA SAMORZĄDOWY KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Z rekomendacji Marszałka Województwa Małopolskiego

Witold Kochan – Burmistrz Gorlic

Pan Witold Kochan wyróżnia się kreatywnością oraz szczególnym zaangażowaniem w rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Bierze czynny udział w tworzeniu warunków dla strefy aktywności gospodarczej. Zabiega o podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta poprzez skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych w tym m.in. na „ Budowę układu komunikacyjnego i infrastrukturę techniczną na terenie strefy gospodarczej”. Pan Witold Kochan otrzymuje nagrodę za wielotorowość podejmowanych działań gwarantujących zrównoważony rozwój Miasta Gorlice oraz osobiste zaangażowanie, aktywne działanie na rzecz rozwoju, aktywizacji lokalnych środowisk, przeciwdziałania bezrobociu i ochrony środowiska.


KATEGORIA KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

PAWEŁ KUKLA

Absolwent Politechniki Krakowskiej. Właściciel „ Jedynka Serwis” - Krynica Zdrój. Od 2001 roku nieprzerwanie pełni funkcję prezesa Sądeckiej Izby Gospodarczej. Ożywił współpracę na linii samorządów gospodarczych w Nowym Sączu takich jak Kongregacja Kupiecka Zrzeszenia Handlu i Usług, Nowosądecka Izba Turystyczna, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości, Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Pozyskał dla Sądeckiej Izby Gospodarczej budynek, dzięki któremu przedsiębiorcy mają trwały majątek, stanowiący podstawę do dalszego rozwoju. Aktywny uczestnik Komisji Wspólnej Samorządu Terytorialnego i Gospodarczego przy Marszałku Małopolski ( zainicjował uchwały sprzyjające rozwojowi Sądecczyzny „SIEDEM DOLIN”, projekt budowy obwodnicy Krynicy – Zdroju w ciągu drogi nr 25329 Krzyżówka –Tylicz - Granica Państwa w Muszynce oraz drogi nr 25331 Tylicz – Powroźnik, a także w sprawie rekomendacji rozwiązania komunikacyjnego zachodnio – północnej obwodnicy wokół Nowego Sącza.


KATEGORIA WŁAŚCICIEL FIRMY

Z rekomendacji Sądeckiej Izby Gospodarczej

1. KRZYSZTOF MAURER – PPHU TŁOCZNIA MAURER - ZARZECZE

Absolwent Akademii Rolniczej. Od 96 roku właściciel gospodarstwa rolnego o kierunku sadowniczym. Od 2003 roku właściciel PPUH Tłocznia Maurer, prezes Stowarzyszenia Łącka Droga Owocowa. Krzysztof Maurer przedsiębiorczością na własny rachunek zajął się od 19996 roku. Choć jego tereny sadownicze, liczące zaledwie 4 ha, na których rosną jabłonie, trochę grusz i śliw, nie należą do największych w gminie, to jednak i jemu z trudem przychodziło zbywanie zbiorów. I wówczas rozwiązaniem na te kłopoty stała się własna tłocznia owoców. Obecnie tłoczony z własnych owoców moszcz jabłkowy jest to tylko naturalny sok wyciśnięty na zimno. Zawierający cenne witaminy i mikroelementy. Aktualnie dla trwałości sok ten jest pasteryzowany. Dzięki obecności na licznych targach i promocji firma pozyskała zainteresowanie wielu kontrahentów, również z zagranicy.
Krzysztof Maurer jest doskonałym przykładem przedsiębiorcy rodzinnego stawiającego na rodzimą, zdrową i ekologiczną produkcję na bazie lokalnych dostawców.
Firma działa na rzecz społeczności lokalnej. Sponsoruje różnego rodzaju imprezy organizowane przez szkoły, przedszkola z gminy Łącko i gmin sąsiadujących, lokalne parafie kościoła katolickiego, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, sponsorowanie zawodów sportowych oraz muzycznych zespołów regionalnych.


Z rekomendacji Izby Przemysłowo- Handlowej w Krakowie

2. WIESŁAW NOWAK - ZUE S.A.

Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie
Karierę zawodową rozpoczął w 1982 roku w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Sp. z o.o. w Krakowie. W latach 1986 – 1990 pracował jako Specjalista Koordynator ds. Komputeryzacji i Łączności w PGM „Śródmieście”.
W 1991 roku kontynuując działalność w branży elektronicznej i radiołączności, utworzył Zakład Urządzeń Energoelektronicznych Radiotech, stopniowo rozszerzając działalność firmy o projektowanie i budowę sygnalizacji świetlnych oraz udział w realizacji prestiżowych dla Krakowa przedsięwzięć. W 2000 r. Wiesław Nowak nabył akcje spółki torowo – drogowej PREFTOR S.A. W latach 2000-2004 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Prezesa PREFTOR S.A., a w latach 2006 – 2007 Wiceprezesa Zarządu ENERGOECO Sp. z o.o.
Od 15 listopada 2002 pełni funkcję Prezesa Zarządu – Dyrektora Generalnego ZUE SA.
Grupa ZUE powstała w 1991 roku. Na początku była to mała dwuosobowa firma zajmująca się profesjonalną elektroniką i energoelektroniką, założona przez Wiesława Nowaka – obecnego Prezesa firmy i większościowego udziałowca, którego kariera zawodowa i pasje od początku związane były z komunikacją miejską tramwajową. Po dwóch latach istnienia i działalności w innej branży, firma zaczęła zatem wytwarzać urządzenia i świadczyć usługi dla podmiotów zajmujących się komunikacją miejską tramwajową, najpierw w Krakowie, później w całej Polsce; początkowo w zakresie urządzeń sterowania i ogrzewania zwrotnic tramwajowych oraz sterowników sygnalizacji drogowych, specjalizowanych dla pojazdów tramwajowych, następnie budowy trakcji tramwajowej, podstacji trakcyjnych, kompletnych systemów zasilania trakcji tramwajowej.

W roku 2000 ZUE kupiło firmę specjalizującą się w budowie torowisk tramwajowych i od tego momentu świadczy usługi kompleksowo, w pełnym zakresie budowy, remontów i modernizacji infrastruktury tramwajowej

- działalność społeczna
Grupa ZUE S.A. uczestniczy w życiu społeczności lokalnej poprzez udział finansowy w przedsięwzięciach o charakterze oświatowym, sportowo – rekreacyjnym oraz charytatywnym. Byliśmy sponsorem akcji sadzenia drzew – Dzień Ziemi i Akcja drzew w Krakowie – organizowane przez Fundacje Aeris Futuro
Od 2004 roku spółka wspiera Fundację Prometeusz, Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym - Stróże, Fundację Zdążyć z Pomocą, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Klub Sportowy Libertów, Klub Sportowy WANDA, Klub Sportowy Opatowianka, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - filia nr 3 w Krakowie, Fundacja Czardasz, OSS Opatowianka, Klub Sportowy Kolejarz.


Z rekomendacji Izby Przemysłowo- Handlowej w Krakowie


3. EWA SADOWSKA – Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń Unicardia & Unimedica Specjalistyczne Centrum Medyczne


Absolwentka UJ. Aktualnie zajmuje się prowadzeniem 2 firm w sektorze medycznym, jedną z nich jest Specjalistyczne Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń UNICARDIA oraz Specjalistyczne Centrum Medyczne UNIMEDICA, które rozpoczęło swoją działalność w 2003 oraz 2006 roku, współpracującą z ponad 90 lekarzami różnych specjalności, świadczącą specjalistyczną opiekę medyczną średnio ok 1000 pacjentom miesięcznie. W 2012 roku firma zdobyła prestiżową nagrodę przyznawana przez Regionalną Izbę Lekarską i Gazetę Krakowską - I miejsce w Plebiscycie „PRZYCHODNIA ROKU 2012” w uznaniu za profesjonalizm i życzliwość okazaną pacjentom.
W ramach działalności społecznej stworzyła pierwszy w Polsce 18-miesięczny społeczny program edukacyjny zawierający wszystkie aspekty walki z rakiem: „Nadzieja nie umiera nigdy – w walce z chorobami nowotworowymi”. W czerwcu 2005 roku Ewa Sadowska stworzyła 24miesięczną kampanię na rzecz transplantologii: „Nie zabieraj swoich narządów do nieba, one potrzebne są tu, na ziemi”. Honorowy Patronat nad kampanią objął Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego i Minister Zdrowia Zbigniew Religa.
Ewa Sadowska jest również autorką społecznej kampanii edukacyjnej na rzecz aktywnej profilaktyki "4 Pory Roku dla Zdrowia"


Z rekomendacji Krakowskiej Izby Turystyki

4. STANISŁAW SORDYL – STANPOL Sp. z o.o. – Kocierz


Stanisław Sordyl od 1987r. prowadzi działalność prywatną jako właściciel i współwłaściciel Firm: Merkury-Trans S.C., Gold-Styl S.C., Sordex S.C., Stanpol I S.C., LS Sordyl SJ, Sordyl Sp. z o.o., Stanpol Sp. z o.o. Wybudował budynek Pawilonu handlowo – usługowego w Andrychowie, Hotel i Restaurację „Piwnica Rycerska” w Kętach wraz z pasażem handlowym, od 2005 roku do realizacji inwestycji: Ośrodek Konferencyjno – Wypoczynkowy Hotel & SPA KOCIERZ wraz z infrastrukturą. Tworzy stanowiska pracy - od 1987r pracując wraz z żoną zatrudniał w podległych spółkach do 30 osób, od 1998r około 50 osób obecnie w Spółce STANPOL Sp. z o.o. pracuje 188 osób.
Centrum Konferencyjno - Wypoczynkowe „Kocierz” to stylowy hotel z 90 pokojami dla ok. 250 osób, sale restauracyjne, obszerne centrum konferencyjne oraz ekskluzywne i okazałe SPA które tworzą imponujący kompleks. Przestronne i wygodne pokoje hotelowe tworzą w obiekcie idealne warunki do wypoczynku lub pracy. Na regionalne uczty zaprasza drewniana, góralska Karczma. Klub nocny K2, w piwnicznych wnętrzach hotelu, to doskonałe miejsce na relaks i taneczne szaleństwo. Największa, klimatyzowana sala konferencyjno może pomieścić do 250 osób, a nowoczesne zaplecze techniczne pozwala na organizację szkoleń, imprez firmowych oraz przyjęć weselnych. Hotel & SPA „Kocierz” to także ośrodek kosmetyczno - pielęgnacyjny oferujący zabiegi upiększające ciało oraz wzmacniające organizm. Na zwolenników aktywnego wypoczynku czekają tam również naturalny Aquapark, parki linowe, odkryte korty tenisowe, basen, wyciągi narciarskie oraz piękne szlaki spacerowe i trasy rowerowe
Współpracuje z lokalną administracją przy organizacji imprez gminnych, sponsoring i pomoc społeczna dla szkół, straży pożarnej, PTTK, klubów sportowych, fundacji oraz pomoc społeczna ludziom potrzebującym w miarę możliwości.

KATEGORIA MENEDŻER FIRMY


Z rekomendacji IPH w Krakowie

1. KAJETAN D`OBYRN – PREZES ZARZĄDU KOPALNI SOLI WIELICZKA S.A

Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Prezes zarządu Kopalni Soli Wieliczka S.A. Od 2009 roku z powodzeniem kieruje dużym przedsiębiorstwem i światową atrakcją turystyczną, jaką jest Kopalnia Soli w Wieliczce. Ważnym elementem działań kopalni jest zabezpieczenie wyrobisk górniczych. Pod nadzorem prezesa d`Obyrna opracowany został model docelowy podziemi, który zakłada w kształcie technicznym, że w kopalni funkcjonować będzie tylko 1/3 obecnych wyrobisk. Zapewni to sprawne i bezpieczne funkcjonowanie kopalni w przyszłości a także dalsze udostępnianie zabytkowych podziemi społeczeństwu. Pan prezes d`Obyrn pozyskał środki na zmodernizowanie i uruchomienie w 2012 roku XIV wiecznego szybu REGIS wraz z trasą górniczą w najstarszym regionie kopalni.
Kopalnia prowadzi działalność społeczną. Co roku organizowane są Dzień Dziecka i Mikołajki, koncerty w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”, Wspomaga Stowarzyszenie Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce, Festiwal ™wórczości Osb Niepełnosprawnych w Podolanach.

Z rekomendacji IPH w Krakowie


2. RYSZARD LANGER – PREZES ZARZĄDU MPWiK S.A. w Krakowie

Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. W ramach pełnionej funkcji zarządzał dwoma dużymi projektami infrastrukturalnymi, tj. „Oczyszczalnia Ścieków Płaszów II w Krakowie” oraz „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie – Etap I”. Zarządzanie projektem płaszowskim było jednym z pierwszych dziesięciu zadań inwestycyjnych w ramach wykorzystania grantów Unii Europejskiej. Osiągnięcie efektu ekologicznego spowodowało, że Kraków, jako pierwsze duże miasto w Polsce oczyszczał 100% wytwarzanych ścieków.
W ramach nowych technologii warto podkreślić realizację procesu zastępowania chloru gazowego w procesie dezynfekcji wody w zakładach uzdatniania dwutlenkiem chloru. Takie działanie pozwala na znaczną poprawę bezpieczeństwa zaopatrzenia aglomeracji w wodę pitną. Nowoczesne technologie to także segment osadowo-energetyczny w ramach dwóch centralnych oczyszczalni ścieków, gdzie gazy produkowane w ramach fermentacji osadów są wykorzystywane w celu ogrzewania oraz produkcji energii elektrycznej. Prezes Zarządu w ramach projektów inwestycyjnych znacznie rozszerzył stosowanie technik bezrozkopowych, których szersze zastosowanie w kraju ma miejsce dopiero kilka lat po ukończeniu inwestycji w Krakowie.

MPWiK S.A. w Krakowie w ramach kreowania wizerunku firmy społecznie odpowiedzialnej aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach organizowanych przez władze lokalne, a także uczestniczy jako partner / sponsor w wielu wydarzeniach organizowanych na terenie Krakowa przez instytucje kultury, nauki, sportu, w tym fundacje i stowarzyszenia. Spółka wspiera działania skierowane do środowisk lokalnych (festiwale, dni dzielnic, dzień dziecka), biznesowych i akademickich (konferencje naukowe). Wspiera również wydarzenia o charakterze kulturalnym (koncerty, spektakle teatralne) oraz sportowym (mecze piłki siatkowej i nożnej), a także stowarzyszenia branżowe, fundacje, zrzeszenia i towarzystwa.


Z rekomendacji IPH w Krakowie


3. JERZY SZCZERBA – PREZES ZARZĄDU FIRMY CECHTAR SP. Z O.O. Z TARNOWA

Pan Jerzy Szczerba jest inicjatorem wprowadzania w życie wielu nowych rozwiązań dla podsektora dystrybucji energii elektrycznej, przewodniczy działającym w TAURON Dystrybucja Spółce komisjom i zespołom zajmującym się wypracowaniem strategicznych kierunków działania kształtujących jej przyszłość, nadzorem nad wdrażaniem i realizacją przyjętych rozwiązań oraz rozwiązywaniem bieżących problemów TAURON i Spółki CECHTAR
Jako specjalista i ekspert w dziedzinie przekształceń własnościowych podmiotów gospodarczych podjął również działania restrukturyzacyjne w zakresie podmiotów zaangażowanych w działalność pomiarową w obszarze działania Operatora Systemu Dystrybucyjnego dokonując konsolidacji w jeden podmiot trzech spółek pomiarowych, który wg. wypracowanej strategii będzie stanowił dobrze zorganizowany podmiot odpowiadający na wyzwanie określone w strategii GRUPY TAURON.

Spółka współpracuje w realizacjach różnorodnych przedsięwzięć kulturalnych o charakterze lokalnym i ponadlokalnym. Wspiera w ramach różnorodnych form i uczestniczy również w inicjatywach i działaniach na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym      

 

 

 

 

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png