W dniu 9 czerwca 2006 r. w Sali im. S. Wyspiańskiego Teatru Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej miało miejsce wręczenie nagród Krakowskiego Dukata i Złotej Ery Biznes.
Krakowskim Duktem zostali uhonorowani:

w KATEGORII KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
dr. RUDOLF THALER
Radca Handlowy Ambasady Austrii

Za stwarzanie warunków do rozwoju austriacko –polskiej współpracy gospodarczej oraz promocję Polski i Krakowa.

w KATEGORII SAMORZĄDOWY KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

na wniosek Marszałka Województwa Małopolskiego Janusza Sepioła:

za wielostronność, wielotorowość podejmowanych działań gwarantujących zrównoważony rozwój gminy oraz osobiste zaangażowanie, aktywne działanie na rzecz rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk :

1. DYMITR RYDZANICZ – WÓJT UŚCIA GORLICKIEGO
2. ANDRZEJ SATERNUS- BURMISTRZ CHEŁMKA

NAGRODĘ KRAKOWSKI DUKAT 2006 W KATEGORII WŁAŚCICIEL FIRMY za znaczące osiągnięcia w rozwoju własnej firmy oraz działalność społeczną otrzymują :


STANISŁAW ALF ALF SENSOR SJ,

Od 1966 roku rodzinna firma ALF-SENSOR, produkuje i dostarcza odbiorcom zarówno polskim jak i zagranicznym: precyzyjne części mechaniczne (toczone, frezowane, wiercone; głębokie wiercenia otworów); rezystory termometryczne ;bardzo szeroką gamę czujników do pomiaru temperatury (rezystancyjnych i termoparowych). Zaopatruje takich potentatów przemysłowych, jak: huty, rafinerie, elektrownie, elektrociepłownie oraz średnie i małe firmy, Zapewnia najwyższą jakość wykonywanych przez nas produktów, dzięki dostosowaniu zakładu produkcyjnego do wymogów Unii Europejskiej.

JAROSŁAW CHAŁAS    KANCELARIA CHAŁAS I WSPÓLNICY SJ,

Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy jest powstałą w 1995 r polską kancelarią, świadczącą kompleksowe usługi prawne dla klientów korporacyjnych. Współpracuje zarówno z międzynarodowymi korporacjami o wieloletniej tradycji jak i z firmami, które dopiero rozpoczynały swoją działalność. Zapewnia prawną obsługę związaną z procesami m.in. prywatyzacji, restrukturyzacji finansowej czy poszukiwania inwestora strategicznego. Wysoką jakość usług potwierdza wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością oraz liczne wyróżnienia, a także wysokie pozycje w rankingach, oceniających działalność kancelarii prawnych.

ANNA JĘDROCHA    ATH INTERCRAC SP. Z O.O,

Intercrac - firma założona 1989 roku zajmuje się organizacją i obsługą zagranicznej turystyki przyjazdowej do Polski, w tym incentive travel, turystyką kulturową, biznesową i specjalistyczną oraz wycieczkami lokalnymi. Firma jest przedstawicielem handlowym włoskich linii lotniczych Alitalia.


ANDRZEJ KUCHTA, EDWARD KUCHTA    AUTOREMO SJ,

Firma Autoremo to nowoczesny zakład sprzedaży, obsługi i naprawy samochodów Škoda Firma Autoremo podkreślając swoją obecność na rynku, jak również wychodząc naprzeciw swoim potencjalnym klientom, bierze udział w imprezach sportowych, gdzie organizuje prezentację i jazdy próbne oferowanych modeli, z udziałem najlepszych sportowców.


JERZY WRZECIONEK    JANEX SP. Z O.O.,

Działająca od 1990 r. Firma Janex świadczy wysokiej jakości usługi budowlane i techniczne w kraju i za granicą. Oferuje kompleksowe wykonawstwo we wszystkich branżach robót budowlanych, montażowych i instalacyjnych, oraz inwestorstwo zastępcze, nadzór budowlany, opinie techniczne, wyceny obiektów, oraz doradztwo techniczne i ekonomiczne. Posiada wiele nagród i wyróznień


STANISŁAW MICZEK    Firma Handlowa MISTAR
Firma Handlowa MISTAR swoją działalność rozpoczęła w marcu 1990 roku. Podstawowa działalność to dystrybucja i sprzedaż płytek ceramicznych, chemii budowlanej oraz elementów wyposażenia łazienek największych producentów krajowych oraz zagranicznych poprzez sieć odbiorców hurtowych oraz poprzez swoje salony sprzedaży detalicznej:
W swojej działalności handlowej dba, aby Klient dokonujący zakupów miał dostęp do najnowszych technologii, wzorów płytek, kolekcji proponowanych przez wytwórców płytek, jak również na życzenie Klienta przygotowuje projekty aranżacji wnętrz .


NAGRODĘ KRAKOWSKI DUKAT W KATEGORII MENEDŻER FIRMY :
za dynamiczny rozwój zarządzanych przez nich firm, dostosowanie do nowych wyzwań i wymagań rynku
OTRZYMUJĄ :


1.BOGUMIŁ ADAMEK, Prezes Zarządu
KORPORACJA GOSPODARCZA EFEKT SA, KRAKÓW

Powstała w 1989 r ,Od 1993 r. spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. prowadzi działalność obejmującą obrót towarowy poprzez sklepy branżowe i biuro handlowe oraz usługową na rzecz handlu we własnym kompleksie handlowym. Mocną pozycję na rynku Korporacja Gospodarcza EFEKT SA zawdzięcza wysokiej jakości świadczonych usług oraz dostosowaniu do oczekiwań klientów.

2.ZBIGNIEW GÓRECKI, Prezes Zarządu
FABRYKA WĘZY GUMOWYCH I TWORZYW SZTUCZNYCH FAGUMIT SP. Z O. O, WOLBROM

Sięgajaca tradycją 1908 roku , posiadająca ugruntowaną pozycję największego producenta węży średnio i niskociśnieniowych w Polsce gwarantuje krajowym i zagranicznym kontrahentom wysoką jakość wyrobów i stabilność współpracy. Ponad 50 rodzajów węży ssawnych i tłocznych oraz PCV, które spełniają wymagania Polskich i Europejskich Norm i znajdują szerokie zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Uzyskane certyfikaty i niezbędne uprawnienia oraz liczne nagrody potwierdzają wysoką jakość wyrobów.

WŁADYSŁAW KRZEK, Prezes Zarządu
ZAKŁADY TECHNIKI MEDYCZNEJ SP. Z O.O, KRAKÓW

Zakłady Techniki Medycznej posiadają 43 letnią tradycję w zakresie montaży, napraw, konserwacji, remontów oraz orzecznictwa technicznego i wyceny pełnego asortymentu aparatury medycznej. Podejmują się jednostkowych, nietypowych produkcji zgodnie z życzeniem zamawiającego.
Sa uznanym producentem składanych stołów do masażu suchego. Gwarantem satysfakcji klientów jest wdrożony System Zarządzania Jakością oraz System Zarządzania Środowiskowego

MIECZYSŁAW MAJCZAK , Prezes Zarządu
PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE PROF-US, KRAKÓW
Firma działa od 1994 roku oferując usługi w zakresie kompleksowej obslugi administracjno-technicznej obiektów. Misją firmy jest wykonywanie usług najwyższej jakości tak, by wpisywaly się w pozytywny wizerunek Klienta. Atutami są profesjonalizm, rzetelność, stosowanie nowoczesnych technologii i sprzętu, dbałość o bezpieczeństwo i środowisko naturalne, elastyczność w działaniu, posiadanie certyfikatów oraz liczne nagrody i wyróżnienia.


JERZY MAZGAJ, Prezes Zarządu
ALMA MARKET SA, KRAKÓW
ALMA MARKET S.A - firma notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych ma prawie 60 letnią historię. Korzenie sięgają pierwszych lat powojennych, kiedy przedmiotem działalności był handel hurtowy chemikaliami. Firma jest włąścicielem sieci supermarketów i delikatesów Alma , których misją jest aspiracyjność rozumiana jako tworzenie najbardziej przyjaznego sklepu w danym mieście.

STANISŁAW SŁYSZ,
Prezes Zarządu HMS SP.Z O.O. ; NIEPOŁOMICE
Spółka HMS powstała w maju 1989 roku. Od 2000 roku w nowym zakładzie produkcyjnym w Niepołomicach produkuje na krajowy i zagraniczny rynek stalowe kraty pomostowe, stopnie schodów, wyroby pochodne z krat oraz stalowe panele dachowe. Oferuje największy w kraju asortyment krat pomostowych wytwarzanych w jednolitym systemie jakościowym i technologicznym z wytwórniami w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii. Wszystkie wyroby charakteryzują się uznaną jakością , a kraty profilowane z racji charakterystycznej perforacji praktycznie całkowicie eliminują niebezpieczeństwo poślizgu w każdych warunkach.


RYSZARD ŚCIGAŁA, Prezes Zarządu Zakłady Azotowe SA w Tarnowie

W1927 r. z inicjatywy prezydenta RP Ignacego Mościckiego powstała Państwowa Fabryka Związków Azotowych w Tarnowie. Dzisiaj Firma jest wiodącym producentem poliamidów, kopolimerów acetalowych, tworzyw fluorowych oraz kaprolaktamu. Produkty oznaczone znakiem firmowym Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach S.A. są rozpoznawalne zarówno w kraju, jak i na rynkach światowych, a rynki krajów unijnych są strategicznym obszarem handlowym. Odbiorcą wyrobów Zakładów Azotowych w Tarnowie- Mościcach S.A. oprócz Unii Europejskiej, Ameryki Południowej i Środkowej jest Daleki Wschód.

 

 

 

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pngbiznes i nauka w krakowie logo.jpglogo_cam.jpgorganizacje pozarzadowe logo krakow.jpgparp.pngsantander_mpb2021.png