Webinar: Odpowiedzialność Zarządu za niezłożenie wniosku o ogłoszenie upadłości (WOU) w czasie COVID-19

 Rezerwacja zakończona
 
20
Upadłość2
Kategoria
Szkolenia
Termin
2021-05-21 10:00 - 12:00
E-mail
szkolenia@iph.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. „Odpowiedzialność Zarządu za niezłożenie wniosku o ogłoszenie upadłości (WOU) w czasie COVID-19”, który odbędzie się w dniu 21 maja 2021 r. w godz. 10.00 - 12.00.

W dobie pandemii problemy z płynnością wśród przedsiębiorców są coraz częstszym problemem. W związku z tym, przedsiębiorcy niejednokrotnie będą stawać przed dylematem wyboru wierzytelności, które jako kluczowe dla dalszej działalności będą zaspokojone w pierwszej kolejności, a także wyborem momentu, w którym złożą wniosek o ogłoszenie upadłości. Jeżeli zaspokajanie wierzycieli będzie podejmowane w stanie grożącej upadłości lub niewypłacalności, to rodzi to po stronie przedsiębiorcy ryzyko poniesienia odpowiedzialności karnej za wybiórcze zaspokajane wierzycieli.

Wstrzymanie lub przerwanie terminu do złożenia wniosku upadłościowego (WOU) wprowadzone w drodze tarczy antykryzysowej 2.0 może mieć swoje negatywne konsekwencje zarówno dla samego upadłego, jak i dla jego wierzycieli.

Zapraszamy na webinar, podczas którego eksperci z Kancelarii Zimmerman Sierakowski i Partnerzy: mec. Bartosz Sierakowski oraz mec. Mateusz Waberski udzielą odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, związane z odpowiedzialnością zarządu w czasie COVID-19.

Zaproszenie adresowane jest do wszystkich firm zainteresowanych tematyką, zarówno do firm znajdujących się w kryzysie jak i firm niemających problemów z płynnością finansową, które ze względu na obecną sytuację pandemiczną mogą znaleźć się w ryzykownej pozycji np. w wyniku niewywiązywania się kontrahentów z zawartych umów.

Celem webinaru jest przedstawienie uczestnikom m.in. istniejącego ryzyka i rodzajów odpowiedzialności członków zarządu za niezłożenie wniosku o ogłoszenie upadłości, a także możliwości ochrony przed odpowiedzialnością.

Udział w webinarze jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.
IPH zastrzega sobie prawo do ograniczenia przyjęcia liczby osób z jednej firmy.

Przyjęcie na webinar zostanie przez nas potwierdzone osobną wiadomością e-mail.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12 428 92 63                         
e-mail: szkolenia@iph.krakow.pl

 
 

Wspierane przez iCagenda

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png