Czym jest Małopolski Festiwal Innowacji?

Małopolski Festiwal Innowacji to wyjątkowe święto innowacji i nowoczesnych technologii. Podczas tygodniowego wydarzenia uczestnicy rozmawiają o innowacjach, przedsiębiorczości, współpracy pomiędzy nauką i biznesem, poznają wynalazki i ludzi za nich odpowiedzialnych, odwiedzają wyjątkowe miejsca, dowiadują się jak skomercjalizować swoje pomysły.

W tym roku MFI odbędzie się już po raz 11 w dniach 21-27 czerwca. Tradycyjnie Festiwal zostanie zainagurowany konferencją. 

Innowacje w Małopolsce. Przyszłość zależy od nas, to wydarzenie, który ma zapoczątkować coroczny cykl dyskusji o szeroko pojętych innowacjach w Małopolsce. Konferencja zbudowana została wokół różnych, ale ważnych z punku widzenia innowacyjności tematach. Magnesem z pewnością będzie nazwisko Radka Kotarskiego, który podczas konferencji będzie miał wystąpienie specjalne. Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się w zakładce Festiwal/MFI2021/Konferencja.

Stałymi punktami Festiwalu pozostają warsztaty z cyklu „Przy kawie o innowacjach” oraz wystawa małopolskich wynalazków, która drugi rok z rzędu będzie miał charakter filmowej strefy wynalazków. Program warsztatów dostępny jest już pod tym linkiem, natomiast strefa wynalazków będzie uruchomiona wraz ze startem Festiwalu. Poza stałymi punktami małopolskiego tygodnia innowacji odbędzie się niemal 30 różnorodnych wydarzeń przygotowanych przez 17 partnerów Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Na wszystkie wstęp jest bezpłatny. Większość z nich odbędzie się online, będą także wydarzenia stacjonarne. Z pełnym programem Festiwalu można zapoznać się tutaj.

Partnerem głównym tegorocznego Festiwalu jest firma ASTOR. To partner technologiczny w transformacji fabryk, który już od niemal 35 lat dostarcza nowoczesne technologie z zakresu automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych. Wśród partnerów tegorocznego MFI są instytucje otoczenia biznesu, jednostki badawczo-rozwojowe, uczelnie oraz firmy.

Postaw na Innowacje z Metropolią Krakowską!

Również Stowarzyszenie Metropolia Krakowska zostało partnerem tego wspaniałego wydarzenia i przygotowało dla przedsiębiorców spotkanie informacyjne.

Już 23 czerwca 2021 r. o godzinie 10:00 zapraszamy firmy, które mają pomysły na nowe, innowacyjne rozwiązania i poszukują możliwości ich sfinansowania z Funduszy Europejskich oraz firmy, które dopiero poszukują swojej ścieżki rozwoju na drodze do innowacji.

Podczas webinarium przedstawimy możliwości wsparcia innowacyjnych pomysłów z wykorzystaniem Funduszy Europejskich. Omówione zostaną: zasady wsparcia w ramach funduszy Ventrure capital, Bonów na innowacje, pilotażu Przemysł 4.0 oraz przydatne narzędzia i ścieżki wsparcia, z których można korzystać przy określaniu potrzeb, oczekiwań i potencjału innowacyjnego firmy, a także tworzenia innowacyjnego projektu (SPIN, STEP i Innovation Coach).

Co zrobić, aby wziąć udział w wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie Metropolia Krakowska?

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj.

Gorąco zachęcamy do udziału we wszystkich wydarzeniach Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png