Jesienią Polska Fundacja Przedsiębiorczości uruchomiła platformę szkoleniową. Jej celem jest dostarczanie przedsiębiorcom z całej Polski merytorycznej wiedzy na uniwersalne tematy.

Jak mówi Prezes PFP jest to instrument „na miarę czasów”: - Przedsiębiorca ma dostęp do szkoleń na żywo z najlepszymi ekspertami z całej Polski z rozmaitych dziedzin. Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza do współpracy przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Korzystanie z platformy szkoleniowej PFP jest bezpłatne po wcześniejszym zalogowaniu się.

Zachęcamy do korzystania z platformy.

Wszystkie informacje znajdą Państwo tutaj.

 

Polski Ład bez tajemnic. Polska Fundacja Przedsiębiorczości zaprasza na cykl szkoleń

Wieloprzestrzenne zmiany nie tylko w sektorze podatkowym. Polski Ład przynosi od nowego roku prawdziwą rewolucje w funkcjonowaniu niemal wszystkich podmiotów gospodarczych. Nic więc dziwnego, że budzi on niepokój wśród przedsiębiorców. Eksperci przekonują jednak, że „nie taki diabeł straszny”, choć ograniczanie tematyki Polskiego Ładu tylko do zmian w składce zdrowotnej również jest błędem. Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz eksperci zapraszają na cykl szkoleń, których celem będzie przybliżanie zmian, które już niebawem wejdą w życie.

Polski Ład z bliska. „To, co nieznane zawsze nas stresuje”

   Szkolenia przygotowane przez ekspertów Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości zapewniają holistyczne podejście do tej skomplikowanej, gospodarczej materii. Podczas nich przedsiębiorcy dowiedzą się o zmianach w podatku CIT oraz PIT, naliczaniu i rozliczaniu składki zdrowotnej czy zasadach obrotu bezgotówkowego i konsekwencjami ich nieprzestrzegania. Szkolenia prowadzić będzie praktyk, ekspert gospodarczy, księgowa - Beata Kuśmierek.

    Zapraszamy przedsiębiorców i ich pracowników oraz osoby, które świadczą usługi księgowe na rzecz przedsiębiorców. Polski Ład stał się faktem, jest już opublikowana podstawa prawna w dzienniku ustaw z dnia 23 listopada 2021 roku poz. 2105, zmiany z małymi wyjątkami wejdą w życie od 1 stycznia 2022 roku. To obszerny zbiorczy akt prawny zmieniający 26 ustaw regulujących prowadzenie biznesu  – mówi Beata Kuśmierek.

    – Polski Ład wśród przedsiębiorców budzi niepokój, to co nieznane zawsze nas stresuje. Nasze spotkania w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości mają za zadanie objaśnić niejasne zapisy lub przybliżyć nowości. Niektórzy przedsiębiorcy dostrzegą pewnie pozytywne strony zmian w postaci ulg prorozwojowych jak np. ulga na ekspansję czy robotyzację jak również  obniżenie stawek w ryczałcie ewidencjonowanym dla niektórych branż. Opodatkowanie ryczałtowe może stać się dla niektórych firm korzystnym rozwiązaniem – mówi Beata Kuśmierek.

Jak zrozumieć Polski Ład? Eksperci radzą, by zmiany przyswajać „kawałek po kawałku”

   Pierwsze dostępne już szkolenia dotyczą składki zdrowotnej, obrotu bezgotówkowego oraz   podatku PIT i CIT. Zmiany w jakimś aspekcie dotyczą każdego przedsiębiorcy i ich analiza powinna się odbywać poprzez nałożenie zmian na obecny stan prawny. Są w ustawie zapisy wspólne dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jak i dla osób prawnych czyli opodatkowanych podatkiem CIT. Przykładem takich przepisów są ograniczenia obrotu gotówkowego, obowiązek stosowania terminali płatniczych czy konsekwencje nielegalnego zatrudnienia. Mamy również zmiany w CIT estońskim, który w „nowym wydaniu” może stać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla spółek z.o.o – mówi Beata Kuśmierek.

  Polski Ład to blisko 700 stron zmian z objaśnieniami. To ogromna ilość informacji, których poziom skomplikowania może być zbyt wysoki dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą lecz samodzielnie nie zajmują się rozliczeniami podatkowymi. Eksperci uspokajają jednak, że na szczęście nie jest tak, że przedsiębiorcy muszą wiedzieć wszystko. Jak mówi Beata Kuśmierek, niektóre zmiany dotyczą tylko części firm, z tego powodu szkolenia są podzielone na bloki tematyczne co pozwala na  dokładne omówienie poszczególnych obszarów. Budując biznes plan na rok 2022 należy skorygować dane z roku 2021 o zakładane na rok 2022 zmiany in plus oraz in minus i na tak przygotowane dane „nałożyć jak kalkę” przepisy Polskiego Ładu – dodaje ekspertka. 

Popularyzacja obrotu bezgotówkowego

  Jednym z tematów, który poruszony zostanie podczas szkoleń PFP będzie temat dotyczący ograniczenia obrotu gotówkowy. Eksperci zwracają uwagę, że z jednej strony to znak naszych czasów, bo coraz więcej transakcji odbywa się online, ale z drugiej jest to działanie, które ma zapewnić jeszcze większą kontrolę służb skarbowych nad naszymi finansami. Na szkoleniu bardzo szczegółowo omówimy kwestie jak diagnozować wartość transakcji, ponieważ jest to kluczowe do stosowania limitów w płatnościach. Pierwszy raz pojawia się sytuacja ograniczenia płatności również w transakcjach w relacji przedsiębiorca - konsument , limit powyżej którego klient nie będzie mógł zapłacić gotówką wynosi 20 tysięcy złotych. To duże zmiany, niektórzy przedsiębiorcy nie są jeszcze tego świadomi, a powinni przygotować swoja firmę i wyposażyć pracowników w niezbędną wiedzę - mówi Beata Kuśmierek.

Na platformie szkoleniowej internetowej Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości dostępne są terminy szkoleń online oraz nagrane szkolenia w formie e-learningu, które można odtwarzać wielokrotnie w dowolnym czasie. Z pewnością ułatwią one uczestnikom oswojenie się z nowymi przepisami i pozwolą świadomie oraz bezpiecznie prowadzić działalność gospodarczą.

Zawsze na czasie. Platforma szkoleniowa PFP ma odpowiadać na bieżące potrzeby edukacyjne przedsiębiorców

   Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości działa od kilku miesięcy i z każdym kolejnym tygodniem trafia do kolejnych grup przedsiębiorców oraz ich pracowników.

  - Widzimy, że korzysta ze szkoleń coraz szersza grupa użytkowników. Zależy nam na tym, by były one atrakcyjne dla przedsiębiorców z całej Polski, stąd bardzo uniwersalne tematy oraz coraz szerszy panel ekspertów. Szkolenia z Polskiego Ładu to bardzo ważny punkt na naszej edukacyjnej mapie, bo tworząc platformę zakładaliśmy, że chcemy przygotowywać przedsiębiorców do zmian, jakie będą wprowadzane przez ustawodawców. Podczas standardowych ewaluacji przedsiębiorcy zgłaszali nam zapotrzebowanie na szkolenia dotyczące zmian podatkowych – mówi Marcin Pawłowski, Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

   Korzystanie z platformy szkoleniowej PFP jest bezpłatne po wcześniejszym zalogowaniu się.

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgSponsor_Konkursu_Mj_Pierwszy_Biznes_2022.pngb-in-malopolska.pngbusiness.krakow.pl.pnglogo_cam.jpgngo.krakow.pl.pngparp.pngpfp-baner-e-lerning.png