Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zbliża się termin rozliczenia składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne za styczeń 2022 r.

Polski Ład wprowadził m.in. zmiany w zakresie składki zdrowotnej oraz podatków. W związku z tym ZUS wspólnie z Krajową Administracją Skarbową (KAS) przygotował pakiet wsparcia dla przedsiębiorców. Działania te będą prowadzone do 18 lutego 2022 r.

 

Składka zdrowotna
Wyjaśnienia na temat zmian w składce zdrowotnej od 2022 roku znajdą Państwo pod linkiem: Zmiany od 2022 r. - materiały informacyjne oraz w poradniku, który znajduje się na naszej stronie internetowej pod tym linkiem: Polski Ład - zmiany w składce zdrowotnej (odnośnik poradnik pod informacją na końcu strony).

 

Szkolenia przez internet (webinaria)
Ogłoszenia o aktualnych, bezpłatnych szkoleniach znajdą Państwo na stronie internetowej ZUS - Szkolenia i wydarzenia.  Po wyborze szkolenia, w rubryce opis wydarzenia znajdziecie Państwo informację, na jaki adres mejlowy należy przesłać zgłoszenie.

 

Indywidualna opieka dla przedsiębiorców w placówkach ZUS i KAS
Ogłoszenia o dyżurach znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: Pozostałe wydarzenia.

 

 

Kontakt
W indywidualnych sprawach zapraszamy do kontaktu z ZUS:

  • przez internet – za pośrednictwem e-wizyty lub Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS),
  • telefonicznie – ogólnopolska infolinia tel. 22 560 16 00 (dostępna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00),
  • mejlowo – e-mail  cot@zus.pl,
  • osobiście – nasze placówki są czynne w dni robocze, w poniedziałek od godz. 8.00 do 17.00 i od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Zachęcamy do skorzystania z dowolnej formy wsparcia, w terminie, który najbardziej Państwu odpowiada.

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgSponsor_Konkursu_Mj_Pierwszy_Biznes_2022.pngb-in-malopolska.pngbusiness.krakow.pl.pnglogo_cam.jpgngo.krakow.pl.pngparp.pngpfp-baner-e-lerning.png