Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze pt. Ekspansja zagraniczna na rynek niemiecki – najlepsze praktyki i podstawy prawno-biznesowe”, który odbędzie się w dniu 3 marca 2022 r. w godz. 10.00 – 11.00.

Zaproszenie adresowane jest do przedsiębiorców z sektora MŚP, w tym w szczególności do właścicieli firm, menedżerów oraz osób odpowiedzialnych za ekspansję zagraniczną.

Celem webinaru jest przekazanie informacji oraz cennych wskazówek w jaki sposób przedsiębiorcy mogą rozwinąć swój biznes na rynek niemiecki.

 

Każda ekspansja zagraniczna jest wyzwaniem dla przedsiębiorcy. Każdy rynek rządzi się własnymi prawami i uwarunkowaniami, dlatego rozwiązanie typu "kopiuj-wklej" rzadko kiedy prowadzi do sukcesu. Zwłaszcza o rynku niemieckim mówi się regularnie, że jest trudnym i wymagającym. Co jednak odróżnia udaną od nieudanej ekspansji na ten rynek? Jakie strategie, podstawowe założenia i sprawdzone praktyki są bardziej obiecujące niż inne? Te i inne kwestie prelegent omówi w swoim godzinnym wystąpieniu. Jako wieloletni doradca w zakresie ekspansji na rynek niemiecki oraz ceniony panelista na wielu wydarzeniach biznesowych, podzieli się z publicznością także swoim praktycznym doświadczeniem.

 

Webinar poprowadzi:
zdjęcie prowadzący

 

Dr. Dominik Wagner, LL.M. - Rechtsanwalt i Partner w kancelarii TIGGES Rechtsanwälte

Niemiecki adwokat i partner w kancelarii TIGGES Rechtsanwälte (Düsseldorf). Certyfikowany specjalista z zakresu prawa handlowego i korporacyjnego, jak i międzynarodowego prawa gospodarczego.

Od ponad 15 lat świadczy kompleksową obsługę prawną na rzecz niemieckich, polskich i zagranicznych klientów w różnych kwestiach prawa gospodarczego, w szczególności przy zakładaniu spółek i ekspansji zagranicznej, w zakresie prawa umów, prawa handlowego i korporacyjnego. W swojej dotychczasowej karierze wprowadził do Niemiec kilkadziesiąt zagranicznych firm. Dr. Wagner doradza ponadto w zakresie różnych konstelacji projektów biznesowych, strukturyzacji korporacyjnych oraz świadczy pomoc prawną przy fuzjach i przejęciach (M&A).

Istotnym aspektem jest specjalizacja w zakresie polsko-niemieckiego obrotu gospodarczego.

 

Udział w webinarze jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc.
IPH zastrzega sobie prawo do ograniczenia przyjęcia liczby osób z jednej firmy.

Przyjęcie na webinar zostanie przez nas potwierdzone osobną wiadomością.

Dodatkowych informacji udziela:
Małgorzata Rak
tel.: 12 428 92 57                         
e-mail: mrak@iph.krakow.pl

Webinar organizowany jest przez ośrodek Enterprise Europe Network przy IPH w Krakowie.

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png