Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie serdecznie zaprasza na szkolenie pt.Rozliczenia VAT w transakcjach transgranicznych 2019, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie, przy ul. Floriańskiej 3 w dniu 14 marca 2019 r., o godz. 9.30.

Coraz większa liczba firm ma do czynienia z nabywaniem usług i towarów od podmiotów z innych krajów UE oraz państw trzecich, co podlega rozliczeniu podatkowemu.

Rozliczenie transakcji międzynarodowych budzi jednak wiele wątpliwości, w szczególności jeżeli chodzi o transakcje łańcuchowe oraz świadczenie i nabywanie usług w obrocie zagranicznym.

Dodatkowo transakcje eksportu towarów i wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT) wykorzystywane są przez nierzetelnych podatników do wyłudzania podatku VAT i wkręcania najczęściej nieświadomych podatników w karuzele podatkowe czego konsekwencją jest brak prawa do zastosowania stawki 0% czy prawa do odliczenia podatku VAT przy nabyciu towarów następnie sprzedawanych poza granicę Polski.

Szkolenie skierowane jest do właścicieli firm, pracowników działów księgowych, podatkowych i finansowych oraz do pracowników biur rachunkowych, doradców podatkowych i innych osób zainteresowanych tematyką podatkową.

Celem szkolenia jest praktyczne omówienie wskazanych w programie istotnych zagadnień w zakresie transakcji transgranicznych dotyczących nabyć i dostaw wewnątrzwspólnotowych oraz eksportu i importu usług w świetle podatku VAT, w tym m.in.: warunków zaistnienia tych transakcji, ustalania podstawy opodatkowania, określania momentu powstania obowiązku podatkowego, zasad odliczeń podatku naliczonego, obowiązków dokumentacyjno-ewidencyjnych, a także istotnego zagadnienia jakim są kursy przeliczeniowe, czy transakcje łańcuchowe oraz trójstronne uproszczone w transakcjach transgranicznych. Uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie i prawidłowo dokumentować transakcje oraz na co zwracać uwagę aby nie dać się wkręcić w karuzelę podatkową.

Szkolenie poprowadzi Pani mec. Justyna Zając-Wysocka – radca prawny, doradca podatkowy, Dyrektor Departamentu Doradztwa Podatkowego i członek zarządu w Małopolskim Instytucie Studiów Podatkowych Sp. z o.o. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie doradztwa prawno-podatkowego oraz obsługi sporów podatkowych. Interesuje się również opodatkowaniem spółek kapitałowych oraz procedurą sądowo-administracyjną. Jest autorką licznych publikacji eksperckich z zakresu prawa podatkowego oraz uznanym wykładowcą problematyki podatku od towarów i usług.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 300 zł + 23% VAT (369 zł.)
Firmy członkowskie IPH otrzymują 20% zniżki
– koszt udziału wynosi 240 zł + 23% VAT (295,20 zł.)

Cena szkolenia obejmuje:

  • udział w szkoleniu
  • materiały szkoleniowe
  • przerwy kawowe, poczęstunek (kawa, herbata, napoje, ciastka, kanapki)
  • zaświadczenie o uczestnictwie.

Ilość miejsc ograniczona!

O przyjęciu zgłoszenia decyduje otrzymanie formularza zgłoszeniowego i data wpływu opłaty!!!

Zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu prosimy o przesłanie skanu wypełnionego i podpisanego formularza na adres e-mail: szkolenia@iph.krakow.pl  oraz dokonanie opłaty za udział w szkoleniu na nr konta podanego w formularzu zgłoszeniowym.

UWAGA!!!
Nieobecność na szkoleniu nie uprawnia do zwrotu wcześniej wniesionej opłaty.

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Jordan
tel.: 12/ 428 92 63                         
e-mail: szkolenia@iph.krakow.pl

 

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgSponsor_Konkursu_Mj_Pierwszy_Biznes_2022.pngb-in-malopolska.pngbusiness.krakow.pl.pnglogo_cam.jpgngo.krakow.pl.pngparp.pngpfp-baner-e-lerning.png