Ośrodek Enterprise Europe Network przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym nt. „Obowiązki przedsiębiorców w zakresie opakowań wprowadzanych do obrotu w Niemczech - niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG)”, które odbędzie się w siedzibie IPH w Krakowie w dniu 16 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00.

Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców z sektora MŚP , którzy w prowadzonej działalności gospodarczej eksportują swoje towary do Niemiec – producenci, dystrybutorzy, w tym również firmy handlujące przez internet.

Niemiecka ustawa o opakowaniach (VerpackG), która weszła w życie z dn. 1 stycznia 2019 r. nakłada na wszystkie podmioty wprowadzające produkty do obrotu na rynku niemieckim, obowiązek uiszczania opłat za opakowania. W przypadku opakowań trafiających do prywatnych odbiorców końcowych nakłada dodatkowo obowiązek rejestracji w Centralnym Rejestrze Opakowań (LUCID). Za nieprzestrzeganie tych regulacji przedsiębiorcy mogą otrzymać zakaz sprzedaży swoich towarów do Niemiec lub wysokie kary pieniężne.

Szkolenie poprowadzi:
Pani Anna Kowalczyk, pracownik Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Na co dzień doradza polskim firmom jakie obowiązki powinny spełnić w związku z przepisami wynikającymi z niemieckiej ustawy o opakowaniach (VerpackG).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo udziału mają firmy z Małopolski.
Termin przyjmowania zgłoszeń – do wyczerpania miejsc!
AKTUALIZACJA: UWAGA BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Po spotkaniu istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z ekspertem – zainteresowane osoby prosimy o informację.

Dodatkowych informacji udziela:
Małgorzata Rak
tel.: 12/ 428 92 57
e-mail: mrak@iph.krakow.pl

Załącznik:
Zaproszenie – formularz zgłoszeniowy

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png