6 września 2019 r. Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie oraz Urząd Miasta Krakowa zorganizowały w siedzibie UMK spotkanie w formule „Okrągłego Stołu”, które dotyczyło problematyki zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Inicjatorami wydarzenia oprócz Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz Urzędu Miasta Krakowa byli: ASPIRE, ABSL, Business Centre Club, Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań, American Chamber of Commerce in Poland oraz Francusko-Polska Izba Gospodarcza.

Zaproszenie na konferencję przyjęły samorządy największych miast, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Podczas spotkania zostało podpisane Memorandum, przygotowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Krakowie na podstawie postulatów przesłanych przez inicjatorów wydarzenia. Memorandum, zawiera propozycje konkretnych rozwiązań, zmian w przepisach prawa, usprawnień w procedurze oraz zestaw dobrych praktyk, które mają przyczynić się do poprawy obecnego stanu rzeczy.

Izba Przemysłowo- Handlowa wyśle podpisane Memorandum wraz z pismem przewodnim do Premiera RP Mateusza Morawieckiego.

Artykuły i relacje z wydarzenia ukazały się na stronie m.in.  Dziennika Polskiego, Gazety Krakowskiej, Rzeczpospolitej, Love Krakow.pl,  Krakow.pl, na stronie FB Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, portalsamorządowy.pl, krakow.dlawas.info,  

Prezydent IPH Sebastian Chwedeczko gościł w Tematach Dnia - programie informacyjnym TVP Kraków prezentującym zapowiedzi najważniejszych tematów z wydarzeń dnia https://krakow.tvp.pl/28540032/tematy-dnia.

Podpisane Memorandum znajduje się tutaj.

Relacja fotograficzna z wydarzenia znajduje się na naszym profilu na facebooku.

Projekty

Zapisz się na Newsletter

Zgadzam się na Polityka prywatności
EEN-NET-PL.jpgLogo-Krakow_H_rgb.jpgb-in-malopolska.pnglogo_cam.jpgparp.pngpfp-baner-e-lerning.png