Wydarzenie swoim patronatem objęła TVP Kraków oraz Dziennik Polski. W trakcie uroczystości wręczono m.in. wyróżnienie przyznawane przez uczestników spotkania z cyklu Kultura – Media – Biznes, Nagrody Krakowskiego Dukata, a także Dyplomy im. Teodora Baranowskiego.
Serdecznie dziękujemy firmom członkowskim, dzięki których wsparciu uroczystość Święta IPH mogła się odbyć:
Sponsor Główny:
Pozostali sponsorzy:
Oraz:
WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI DOSTĘPNE SĄ TUTAJ
I. WYRÓŻNIENIE PRZYZNAWANE PRZEZ UCZESTNIKÓW SPOTKANIA Z CYKLU KULTURA – MEDIA – BIZNES
Kultura-Media-Biznes to spotkanie, na którym corocznie przyznawana jest nagroda dla osoby ze świata kultury za pełne pasji działania, które przez swoją nieszablonowość i atrakcyjność przyczyniają się do promocji Krakowa i budowania wspaniałej krakowskiej atmosfery. To honorowe wyróżnienie w postaci specjalnie zaprojektowanej i za każdym razem innej statuetki-dla osoby związanej z Krakowem, która w sposób szczególny i niecodzienny zaznacza w naszym mieście swoją obecność.
Zebrani na XVI – Jubileuszowym, spotkaniu „Kultura –Media –Biznes” w grudniu 2016 r. jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą przyznania tej Honorowej Nagrody za 2016 r. panu Zbigniewowi Wodeckiemu „ za wkład w kulturę polską i 40 lat kształtowania gustów muzycznych kilku pokoleń Polaków”
Wyróżnienie zostało wręczone córce Zbigniewa Wodeckiego, Katarzynie Wodeckiej, w dn. 3.11.2017, podczas koncertu „Twój Jubileusz - w hołdzie artyście”.
II. NAJWYŻSZE WYRÓŻNIENIE IZBY – HONOROWA STATUETKA IPH.
Rada Izby Przemysłowo – Handlowej w Krakowie decyzją z dnia 17 października 2017 r. postanowiła przyznać najwyższe wyróżnienie Izby Statuetkę Honorową IPH
Andrzejowi Zdebskiemu
Prezydentowi IPH w Krakowie w latach 2001 – 2017. W dowód wdzięczności i uznania za zainicjowanie wielu prestiżowych przedsięwzięć Izby oraz znaczący wkład w umacnianie samorządu gospodarczego w Polsce.
III. STATUETKI KRAKOWSKIEGO DUKATA
Krakowski Dukat to nagroda przyznawana od 1991 roku z inicjatywy gazety "Czas Krakowski". Nagroda przyznawana była przedsiębiorcom wywodzącym się ze środowisk gospodarczych woj. krakowskiego za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej w okresie transformacji ustrojowej. W tym okresie patronat nad nagrodą, obok "Czasu Krakowskiego", objęła IPH w Krakowie.
Od 1998 roku Izba Przemysłowo-Handlowa stała się jedynym fundatorem nagrody. Nagroda Krakowski Dukat ma charakter promocyjny i przyznawana jest nie przedsiębiorstwu lecz osobie, która je założyła lub nim zarządza. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, za inwencję, za umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym dana osoba prowadzi swą działalność.
ZŁOTE KRAKOWSKIE DUKATY
Złoty Dukat ( nagroda specjalna – tą nagrodą mogą być uhonorowane osoby, które już wcześniej otrzymały Krakowskiego Dukata i nieprzerwanie, minimum 15 lat zarządzają tą samą firmą, rozwijając ją i utrzymując jej wysoką pozycję na rynku.
Nagrodę Złotego Krakowskiego Dukata otrzymali:
1. JANUSZ URBANIEC - PREZES ZARZĄDU SUBOPOL SP. Z O. O. ŁAZISKA GÓRNE
Prezes Janusz Urbaniec, z wykształcenia ekonomista, założył firmę w 1992 r. Od początku swojej działalności firma związana jest z branżą górniczą i handlem paliwami stałymi. Firma współpracuje z górnictwem niemieckim, czeskim, południowoafrykańskim i chilijskim. Od roku 2013 firma tworzy grupę kapitałową ze Spółką City Car – znanym i cenionym dealerem samochodów marki Ford. Grupa zatrudnia 150 pracowników. Firma Subopol wspiera finansowo m. in. UNICEF, hospicja dla dzieci, wioski dziecięce, Teatr Za Jeden Uśmiech w Krakowie. Prezes Janusz Urbaniec jest członkiem Towarzystwa Myśli Filozoficznej prof. Józefa Tischnera w Krakowie, Laureatem Krakowskiego Dukata 2012.
Rekomendacja – Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie.
2. LESZEK ROLESKI - PREZES ZARZĄDU ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO „ROL-PEK” LESZEK ROLESKI
Prezes Leszek Roleski działalność gospodarczą prowadzi od 45 lat. Zakład Przetwórstwa Mięsnego „ROL-PEK” Leszek Roleski jest jednym z liderów w produkcji wyrobów mięsnych i wędliniarskich na terenie Małopolski. Firma posiada sieć swoich hurtowni i sklepów firmowych. Prezes Roleski wspiera aktywnie liczne wydarzenia w lokalnym środowisku, m.in. Dożynki Gminne a także wspiera OSP, Caritas, szkoły i przedszkola, Tarnowską Akademię Piłkarską, sport rajdowy i żużel. Laureat Krakowskiego Dukata 2002.
Rekomendacja Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowie.
W imieniu laureata nagrodę odebrał Ryszard Starzec – członek Rady IPH w Tarnowie.
KATEGORIA SAMORZĄDOWY KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
z rekomendacji Marszałka Woj. Małopolskiego Jacka Krupy
TOMASZ ŻAK BURMISTRZ ANDRYCHOWA.
Pan Tomasz Żak został wybrany na burmistrza Andrychowa na kadencję 2014-2018. Jest absolwentem Prawa UJ, Wydziału Finansów UEK oraz Zarządzania na WSPiZ im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada duże doświadczenie menedżerskie i praktykę w zarządzaniu dużymi zespołami. Pan Burmistrz wyróżnia się kreatywnością oraz szczególnym zaangażowaniem w rozwój lokalnej przedsiębiorczości.
Aktywnie działa na rzecz rozwoju gminy, aktywizację lokalnych środowisk i promocję działań ekologicznych.
KATEGORIA MENEDŻER FIRMY
RAFAŁ ŚWIERCZYŃSKI - PREZES ZARZĄDU MPK SA W KRAKOWIE
Pan Rafał Świerczyński rozpoczął pracę w MPK SA w czerwcu 2012 r. od czerwca 2014 pełni funkcję prezesa zarządu. Z wykształcenia ekonomista o specjalności bankowość i finanse (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). W 2004 roku uzyskał doktorat z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w instytucjach finansowych. Posiada licencje: Głównego Księgowego, Maklera Papierów Wartościowych, Doradcy Inwestycyjnego oraz Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Drogowym Transporcie Osób. Kierowana przez prezesa Rafała Świerczyńskiego spółka podejmuje liczne działania na rzecz społeczności lokalnej. M.in. Mikołajkowy tramwaj, aleje 140 litrów krwi na 140 lecie MPK, opieka patronacka nad zespołem Szkół nr 1 im R. Kalinowskiego i Zespołem Szkół Elektrycznych nr 2 - nieodpłatne odbywanie praktyk, zatrudnianie absolwentów, organizowanie zajęć pozaszkolnych rozwijających wiedzę techniczną.
Rekomendacja – Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie.
HENRYK ŁABĘDŹ – PREZES ZARZĄDU - ZAKŁADY MECHANICZNE TARNÓW SA
Pan Henryk Łabędź związany jest z Zakładami Mechanicznymi od blisko 30 lat. Pracował w Dziale Zaopatrzenia i Dziale Rewizji Gospodarczej. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego NSZZ Solidarność w Małopolsce i szefa organizacji związkowej w ZM Tarnów. Jest absolwentem KUL kierunek Zarządzanie i Marketing. Zasiadał w radach nadzorczych Tarnowskiego Klastra Przemysłowego, MPK w Tarnowie i Funduszu Gospodarczego Regionu Małopolskiego. Od 2016 r. jest Prezesem Zarządu Zakładów Mechanicznych Tarnów. Głównym profilem produkcji przedsiębiorstwa jest szeroka oferta uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Zakłady Mechaniczne Tarnów w 2017 roku obchodzą jubileusz 100-lecia powstania firmy.
Rekomendacja – Izba Przemysłowo- Handlowa w Tarnowie.
JAN CZOPAR - WICEPREZES PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO PRODUKCYJNO HANDLOWE "OTECH" SP. Z O.O. – GORLICE
Pan Jan Czopar pełni funkcję wiceprezesa zarządu PUPH OTECH od 27 lat. Firma działa od 1989 r. i zajmuje się kompleksowym wykonawstwem wszystkich zagadnień z dziedziny ciepłownictwa, montażem urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, montażem i konserwacją urządzeń dźwigowych oraz urządzeń dla niepełnosprawnych,urządzeń i technologii uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Pan Prezes Jan Czopar jest członkiem Rady Społecznej Szpitala w Gorlicach.
Rekomendacja – Izba Przemysłowo- Handlowa w Krakowie.
MARCIN FALL – PREZES ZARZĄDU MDA
Pan Marcin Fall w pracuje w Małopolskich Dworcach Autobusowych od 2013 r. i zarządza dworcami autobusowymi w Krakowie i Nowym Sączu. Poprzednio pracował m. in. w ZD Zootechnika Kraków – Balice, Ramsat SA, SSA Wisła Kraków KM, Ruch SA pełniąc funkcje menedżerskie. Firma MDA SA wspiera finansowo imprezy kulturalne np. Filharmonia Futura, letni Festiwal Operowy i inne a także wydarzenia sportowe i plenerowe w Małopolsce.
Rekomendacja – Izba Przemysłowo- Handlowa w Krakowie
KATEGORIA WŁAŚCICIEL FIRMY
JACEK CZEKAJ – WŁAŚCICIEL FIRMA HANDLOWO PRODUKCYJNO USŁUGOWA „MARLIBO” CZEKAJ JACEK - BOLESŁAW POW. OLKUSKI.
Firma Marlibo swoją działalność gospodarczą rozpoczęła w 1991. W aktualnym kształcie organizacyjno-prawnym FHPU Marlibo działa od 23 września 1996 r. jako przedsiębiorstwo rodzinne małżeństwa Marioli i Jacka Czekajów w branży rolno-spożywczej. Główną działalnością firmy jest rozlew i konfekcjonowanie olejów jadalnych. Firma sponsoruje instytucje kultury i sztuki, wspiera OSP w Bolesławiu, uroczystości Dni Olkusza, Bolesławia i Bukowna. Rekomendacja – Izba Przemysłowo- Handlowa w Krakowie Oddział w Olkuszu.
STANISŁAW I ZBIGNIEW LIS –TRANSPORT CIĘŻAROWY S.C. „ LIZSBEK” Z. I S. LIS - CHEŁMIEC POWIAT NOWOSĄDECKI
Firma Transport Ciężarowy S. C. Lizsbek Z. i S. Lis rozpoczęła działalność w 1993 r. Głowny profil firmy to szeroko pojęte wspomaganie sfery gospodarki odpadami, usługi specjalistycznego zagospodarowania odpadów niebezpiecznych. Sponsoring: właściciele wspomagają finansowo i rzeczowo lokalne społeczności, OSP Podrzecze, Juraszowa a także Golden Team Klub, Sandecja Nowy Sącz.
Rekomendacja – Sądecka Izba Gospodarcza.
ZBIGNIEW PAPIERNIK - PAPITAR PRODUCENT WYROBÓW GARMAŻERYJNYCH ZBIGNIEW PAPIERNIK
Firma PAPiTAR powstała w 1993 roku i szybko zyskała uznanie wśród konsumentów jako producent wyrobów garmażeryjnych z najwyższej półki. Firma zaspokaja najbardziej wyszukane gusta i wybredne podniebienia konsumentów w kraju a także w Anglii, Irlandii, Szkocji i Niemczech.
Rekomendacja – Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowie
GRZEGORZ KULAWIK – EL-LOGIC GRZEGORZ KULAWIK - OLKUSZ
Grzegorz Kulawik w latach 2003-2006 pracował jako elektryk utrzymania ruchu w firmie Metal Union w Częstochowie. Od roku 2006 do 2011 pracował jako Inżynier Utrzymania Ruchu w firmie Saint-Gobain Glassolutions w Jaroszowcu. W 2008 roku założył firmę El-Logic świadczącą usługi w zakresie montażu urządzeń i linii technologicznych m. in. w Australii, Nowej Zelandii, Arabii Saudyjskiej, Izraelu, Japonii, na terenie całej UE i w kraju. 40 % przychodów firmy stanowi eksport. Założyciel i współwłaściciel kilku innych firm z branży instalacji elektrycznych. Główny sponsor Ludowego Klubu Sportowego LEGION w Bydlinie i znany filantrop na rzecz lokalnej społeczności.
Rekomendacja – Izba Przemysłowo- Handlowa w Krakowie Oddział w Olkuszu.
IV. DYPLOMY IM. TEODORA BARANOWSKIEGO
(Prezesa Izby w latach 1874 – 1896. Właściciela jedynej wówczas w kraju nowoczesnej fabryki oleju, w której pracowała pierwsza w Krakowie maszyna parowa).
Dyplomy przyznawane są firmom, które w sposób szczególny wyróżniają się na polu wdrażania i stosowania innowacyjnych technologii.
Dyplomy otrzymały firmy:
1. Otawa Group Grupa Doradcza Sp. z o.o.
„za innowacyjne zastosowanie w projekcie MIGACZ narzędzia do nauki osób głuchych kulturowo i przełamanie barier edukacyjnych”
2. 3S FIBERTECH Sp. z o.o.
Za 3S TeleCloud innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie łączące technologię Voice over IP, audio i wideokonferencje oraz chmurę obliczeniową wykorzystywane do obsługi telefonicznego ruchu przychodzącego i kontaktu pomiędzy pracownikami poszczególnych spółek Firmy.
V. DYPLOMY OKOLICZNOŚCIOWE Z OKAZJI JUBILEUSZY FIRM CZŁONKOWSKICH IPH
50 – lecie Kina KIJÓW.CENTRUM
45 – lecie Dragon Poland Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
25 – lecie firmy SUBOPOL Sp. z o.o.
20 – lecie Krakowskiego Parku Technologicznego.